Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Piasek od Penkalskiego

 
Elbląg, Piasek od Penkalskiego Ruch Palikota i akcja "Łapy precz od szkoły w Piaskach" (fot. AD)
Rek

Pierwsza sesja Rady Miejskiej Elbląga, która odbywa się we wtorek, nie w czwartek, przejdzie do historii chociażby z tego powodu, że potrzebowano ponad dwóch godzin, aby ją na dobre rozpocząć. Obrady wznowiono o godz. 12.25.

Wcześniej jednak, w punkcie dotyczącym ustalenia porządku obrad, radni PiS złożyli wnioski, których przyjęcie oznaczałoby wycofanie wszystkich najistotniejszych projektów uchwał, przygotowanych na dzisiejsza sesję.
     Marek Pruszak wniósł o wycofanie projektu w sprawie likwidacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Piaskach, stwierdzając, że miasto powinno podnieść standard tego ośrodka (a więc zainwestować weń), a potem zarabiać na jego eksploatacji. Jako źródła pokrycia kosztów remontu wskazał rezygnację z remontu gabinetu Prezydenta Miasta, z kupna jednego z dwóch samochodów służbowych oraz ograniczenie wyjazdów zagranicznych Prezydenta.
     Paweł Fedorczyk wystąpił o wycofanie projektu uchwały w sprawie przekształcenia Szpitala Miejskiego w spółkę z o.o., co ma być pierwszym krokiem w kierunku jego prywatyzacji, natomiast Jerzy Wilk wystąpił o wycofanie projektu dotyczącego Wieloletniego Programu Mieszkaniowego.
     Potem nastąpiła awaria aparatury do głosowania, więc tych wniosków nie można było głosować. Przewodniczący Rady Jerzy Wcisła udzielił wobec tego głosu posłowi Ruchu Palikota Wojciechowi Penkalskiemu, który tego głosu od dłuższej chwili się domagał (Wcisła tłumaczył mu, że głos zostanie mu udzielony, ale nie w tym punkcie).
     Penkalski skrytykował pomysł likwidacji ośrodka w Piaskach i prywatyzacji Szpitala Miejskiego, Prezydenta, radnych i dziennikarzy (że się na to godzą)... i poinformował radnych, że, by pamiętali o uczniach (?), wysypał przed Urzędem Miejskim wywrotkę piasku (rzeczywiście, wysypał).
     Po wystąpieniu Wojciecha Penkalskiego zarządzono przerwę, by umożliwić: technikom – naprawienie aparatury do glosowania, komisjom – zaopiniowanie złożonych dzisiaj przez prezydenta Nowaczyka poprawek do „Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Elbląg na lata 2012-2020” i – na prośbę radnego Zdzisława Olszewskiego – złożenie kwiatów pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego. Okazją jest 70. rocznica powstania Armii Krajowej, którą dziś obchodzimy.
     
     
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szafa z drzwiami suwanymi 3
AMK Meble łazienkowe 5
AMK Kuchnia 10
AMK Kuchnia 9