Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Piątkowy protest lekarzy

W całym kraju zaprotestuje jutro służba zdrowia. Do protestu dołączają też lekarze i pielęgniarki z Elbląga i regionu. Lekarze ze Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu przyjmować będą pacjentów tylko w nagłych przypadkach zagrożenia życia i zdrowia.

- Szpital będzie pracował jak w dni wolne od pracy, czyli jak na ostrym dyżurze - mówi dr Wioleta Sosnowska, przewodnicząca elbląskiego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy działającego przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. - Przyszpitalne przychodnie natomiast będą generalnie zamknięte, ale będą pracować lekarze dyżurujący i na pewno przyjęci zostaną ci pacjenci, którzy wymagają natychmiastowej diagnozy i leczenia. Warto, aby każdy pacjent, który wybiera się do przychodni w piątek, najpierw zatelefonował i się upewnił, czy przychodnia jest czynna.
     Do protestu w szpitalu wojewódzkim przystępują też pielęgniarki i położne.
     - Na oddziałach pozostaną tylko pielęgniarki dyżurne, natomiast pozostałe wzięły dzień urlopu - mówi Krystyna Miros z elbląskiego oddziału Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. - Myślę, że jeżeli będzie to masowy protest, to powinien jakoś dotrzeć do premiera i ekipy rządzącej. Chcielibyśmy działań a nie obietnic.
     W Szpitalu Miejskim w Elblągu protest będzie tylko symboliczny. - Na ścianach pojawią się jedynie plakaty informujące o proteście. Będziemy pracować normalnie, tylko przeprowadzimy akcję informacyjną wśród pacjentów - powiedział nam doktor Waldemar Bieniek, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy przy Szpitalu Miejskim.
     W 110 Szpitalu Wojskowym większość lekarzy zatrudnionych na etatach bierze wolne. Pracować będą pielęgniarki i lekarze podstawowej opieki zdrowotnej. - Będzie zabezpieczona pomoc w nagłych przypadkach - zapewnia dyrektor placówki doktor Mirosław Gorbaczewski.
     W Elblągu, mimo protestu, będą pracować jak zwykle miejskie przychodnie zdrowia. - My biernie popieramy protest, w przychodniach pojawią się tylko plakaty informujące o żądaniach personelu medycznego - podkreśla doktor Sławomir Morawski z Porozumienia Zielonogórskiego.
     Jednodniowe urlopy zamierzają tymczasem wziąć lekarze z Pasłęka. W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Braniewie pielęgniarki nie przystąpią do protestu, natomiast lekarze nie będą wykonywać żadnych planowych zabiegów. Nie będą też czynne poradnie, ale każdy pacjent w nagłym przypadku może liczyć na pomoc.
     
R, SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • trudno mi się zorientować ile potrącają mi na służbę zdrowia w zakładzie, alejestem zdania że te pieniądze powinny trafić bezpośrednio do wskazanego przeze mnie lekarza pierwszego kontaktu - on powinien w moim imieniu rozliczać się za dalsze leczenie . leczenie osób które nie mają ubezbieczenia powinno być dotowane przez państwo.pominięto by w ten sposób kasy chorych gdzie ich urzędnicy z naszych pieniędzy otrzymuja nazbyt wysokie pensje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bufor(2006-04-06)
 • bufor, potem idziesz do tego lekarza i dostajesz dole???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Nowy10(2006-04-06)
 • Skoro lekarze protestują kosztem zdrowia i życia pacjętów ,to jak powinni protestować ci co zarabiają 720zł brutto?...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2006-04-06)
 • lekarze protestują a ci co zarabiają jeszcze mniej a jest ich bardzo dużo to chyba bedą musielizrobić rewolucję !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-04-06)
 • pieniądze są potrzebne na leczenie u specjalistów i w szpitalach na zabiegi i operacje , zeby zlikwidować kolejki, a nie na płace ( a czy ktoś widział biednego lekarza ? bo ja nie )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-04-06)
 • Biedaczki - Wezmą po dniu urlopu i pójdą przyjmować w swoich prywatnych gabinetach - biedaczki ... o stałej pensji ~1.800 PLN(uwłaczających ich profesji) to 2/3 ( też po studiach) pracujacych w tym kraju może sobie tylko pomarzyc..., zaraz po nich kolej na strajki "biednych" nauczycieli, górników, hutników, kolejarzy itd...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  współczujący...:)(2006-04-06)
 • - bidni lekarze !!! - kto zna biednego lekarza ??? - lekarze wywalczą podwyżkie pare tysięcy kosztem biednych pieęgniarek którym zostaie może dwie stówy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-04-06)
 • Służba Zdrowia to nie tylko lekarze, istnieją inne grupy zawodowe bez których szpitale nie mogłyby funkcjonować, dlaczego salowa w szpitalu zarabia mniej niż szprzątaczka w Urzędzie Miejskim
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pracownik(2006-04-07)
 • A żołądki jednakowe!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PRL(2006-04-07)
 • Jedne chore, inne zdrowe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PRL(2006-04-07)
 • Czy ktoś zna zawód wymagający tyle nauki i ciągłego doskonalenia się ( specjalizacje odbywane miesiącami poza miejscem zamieszkania, ciągłe kursy i szkolenia) co zawód lekarza ? Chcieliśmy kapitalizmu i go mamy, a w kapitaliźmie za wiedzę i umiejętności się płaci bo to jest jedna z form kapitału. Przy takich pensjach lekarzy opuszczą oni ten kraj wcześniej, czy póżniej, a co najgorze to nawet medycy ze wschodu tu nie przyjadą bo za takie pieniądze to będą oni mieli tu gorszy standard życia niż u siebie. A poza tym to jesteśmy strasznie bogatym krajem skoro nas stać na oddawanie zachodowi naszych najlepiej wykształconych obywateli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-04-07)
 • Pytanko: jaka grupa zawodowa jest najbardziej korupcyjna. Odpowiedz lekarze! Kazdy w zyciu byl w szpitalu lub mial kogos bliskiego w szpitalu. I jak sie zalatwia wtedy sprawy? Daje sie lapowe, a lekarze je chetnie biora, ba nawet domagaja sie, dla nich to normalka. A wiec o czym my tu mowimy, z lapowek maja oni 2ga lub nawet 3cia pensje. P.S. Sa oczywiscie wpaniali uczcicwi lekarze, ale jest ich niewielu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  realista(2006-04-07)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Serwis i oryginalne części Seat