Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pierwsza w Elblągu klasa uniwersytecka

Elbląg, Pierwsza w Elblągu klasa uniwersytecka Dr Krystyna Burkiewicz i dyrektor II LO Agnieszka Jurewicz.
Rek

Uniwersytet Gdański od 1 września 2010 roku obejmie patronatem klasę medyczną (biologiczno-chemiczną) uniwersytecką. Jest to pierwsza i jak dotąd jedyna taka klasa w Elblągu. W ubiegłym tygodniu dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 Agnieszka Jurewicz podpisała porozumienie o współpracy edukacyjnej z dziekanem wydziału biologii Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr hab. Dariuszem Szlachetko w obecności dr Krystyny  Burkiewicz z wydziału biologii UG.

Szczegółowa umowa zostanie zawarta w siedzibie UG w czerwcu. Już teraz wiadomo, że uczniowie II LO będą uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych na uniwersytecie oraz zajęciach terenowych przygotowanych przez naukowców. Pracownicy naukowi uczelni przyjeżdżać też będą na wykłady do elbląskiego liceum, a także pracować z uczniami metodą projektu, szczególnie w zakresie zagadnień olimpiady przedmiotowej. Opiekę wychowawczą nad klasą obejmie ceniona nauczycielka biologii Hanna Pietras.
     Naukowcy uniwersyteccy już dwukrotnie w tym roku gościli w II LO z wykładami dla uczniów klas biologiczno-chemicznych Liceum. Były to wykłady dr hab. Piotra Rutkowskiego „Życie erotyczne roślin” i dr Krystyny Burkiewicz „Zegary biologiczne”.
     Oferta edukacyjna II LO na rok szkolny 2010/2011 jest szczególnie atrakcyjna. W trzech klasach: humanistycznej językowej, humanistycznej społeczno-prawnej (tzw. medialnej) i politechnicznej matematyczno-fizycznej realizowane będą innowacje pedagogiczne. Szkoła będzie też współpracować z PWSZ w Elblągu.
     W II LO kształcą się, na mocy porozumień o sprawowaniu nadzoru nad przebiegiem praktyk studenckich, studenci kierunków ze specjalizacją nauczycielską m.in. z Uniwersytetu Gdańskiego, PWSZ w Elblągu i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
     
     
Marek Nowosad, ZSO nr 2
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • II LO zawstydziło inne licea w Elblągu. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-04-24)
 • Wspaniała inicjatywa. .. Tak trzymac!!:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  J23(2010-04-24)
 • Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony całą sprawą. Biol-chemy II LO zawsze były bardzo mocnymi klasami i mnóstwo osób z tych klas dostawało się na studia właśnie tam, gdzie chcieli. Patronowanie tym klasom przez UG jeszcze bardziej zwiększy siłę przebicia :) Życzę wszystkiego dobrego w trakcie relizacji tego projektu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Absolwent od roku(2010-04-24)
 • a tak szczekali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  abc_xyz(2010-04-24)
 • jak to dyrektorzy kombinują żeby dzieci przyszły do szkoły - a to tylko pozorne działania
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-04-24)
 • co taka bida w II LO że nie maja pracowni - a co na to organ prowadzący - znowu oszczędza na oświacie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-04-24)
 • A tak narzekaliście na p. Jurewicz! Teraz uczniowie powinni zrobić wielką akcję z przeprosinami jak zrobili, kiedy p. Jurewicz obejmowała stanowisko dyrektora w ich szkole.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-04-25)
 • Gdyby to stanowisko było objęte w inny sposob to i akacja przeciwko Pani dyrektor byłaby zbędna. Ale wyszło jak wyszło, wsyscy byli zaskoczeni zmianą władzy i nic dziwnego że powstał pewien protest. A dla ścisłości, to "aktualni" uczniowie protestowali, a dla nich pani Jurewicz i tak nic nie zrobila. Niech sie wiec zachwycają przyszli licealiści
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-04-25)
 • ci tam liceum! I tak z mgr pracy brak! Nie ma jak budowlanka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-04-25)
 • A po co budowlanka? Na zmywak ? Rurę? Do czyszczenia powierzchni płaskich ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-04-26)
 • Nie robisz zle, robisz to tez zle! Więc zdecudujcie się!Albo buzke w kubeł i radyjka słuchać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  klm(2010-04-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szkło ozdobne 4
AMK Kuchnia 10
Szkło ozdobne 5
AMK Szkło ozdobne 2