Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pierwsze podsumowanie akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

 
Elbląg, Pierwsze podsumowanie akcji „Bezpieczna droga do szkoły” fot. nadesłana
Rek

Policjanci prewencji kryminalnej, dzielnicowi i strażnicy miejscy podsumowali dwutygodniowe działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem prowadzonych działań było zapewnienie bezpiecznego dotarcia najmłodszych uczniów do szkoły.

W pierwszym tygodniu nauki, od godziny porannych, dzielnicowi pełnili służbę w okolicy przejść dla pieszych znajdujących się w bliskim sąsiedztwie szkół podstawowych. Policjanci i strażnicy uczyli najmłodszych jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Pierwsze tygodnie roku szkolnego to również czas na spotkania policjantów z dziećmi na lekcjach, jak również w przedszkolach. Spotkania te cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Podczas pierwszych tygodni nauki na terenie miasta i powiatu elbląskiego funkcjonariusze uczestniczyli w 91 spotkaniach, w których udział wzięło 1800 dzieci. Policjanci przekazywali najmłodszym informacje o prawidłowym poruszaniu się po ulicach i drogach, mówili o tym, w jakich miejscach można bawić się bezpiecznie, a jakich unikać. Dorosłym przypominano o obowiązku przewożenia w pojeździe dzieci do lat 12 na specjalnych siodełkach, oraz zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Prowadzący dużą uwagę zwracali na fakt, iż dziecko poruszające się po drodze winno być widoczne. W tym celu musi nosić element odblaskowy. Dlatego też dzielnicowi rozdawali najmłodszym światełka odblaskowe w ramach akcji „Z Alstom bezpieczniej na drodze”. Prowadzone działania przyniosły oczekiwane rezultaty. Podczas drogi do szkoły i powrotu do domu, nie zanotowano wypadku drogowego lub kolizji z udziałem małoletnich. Policjanci apelują do rodziców i opiekunów, przede wszystkim tych najmłodszych, aby wspólnie uczyć bezpiecznego zachowania na jezdni i w jej okolicach. Mówmy, w jakich miejscach i w jaki sposób prawidłowo przechodzić przez jezdnię. To wszystko wpływa na bezpieczeństwo naszych dzieci. Tego typu spotkania z policjantami będą kontynuowane przez cały rok szkolny.
     
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Serwis i oryginalne części Audi
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski