Środa 17-10-2018, imieniny Ignacego, Wiktora
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści. Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści.

Pierwszy magister dla nauczycieli

 
Elbląg, Pierwszy magister dla nauczycieli Prorektor ds. kształcenia Iwona Kijowska cieszy się z decyzji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - nasi licencjaci będą magistrami. Póki co, tylko nauczyciele (fot. AD)
Rek

Absolwenci trzyletnich studiów pedagogicznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu już zacierają ręce i cieszą się perspektywą kontynuowania nauki w swojej uczelni. Ta bowiem uzyskała zgodę na uruchomienie bezpłatnych, stacjonarnych, praktycznych studiów magisterskich już od października 2016 r. - Było trudno, było pracowicie, ale udało się - cieszy się także Teresa Kubryń, dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego.

- Starania zaczęliśmy jesienią 2015 r., wniosek w ministerstwie złożyliśmy w lutym 2016 r., a  w maju otrzymaliśmy zgodę na  uruchomienie studiów drugiego stopnia na kierunku pedagogika - mówi Teresa Kubryń. - Szczególnie zależało nam na studiach dla nauczycieli, bo to bardzo istotne, by nauczyciel miał tytuł magistra - wskazuje. - Były też sugestie naszych absolwentów, którzy dopytywali, dlaczego muszą wyjeżdżać na inne uczelnie. Tym bardziej, że są zadowoleni ze studiów pierwszego stopnia.
     Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu będzie mogła kształcić magistrów, bo spełniła szereg wymagać stawianych przez resort nauki i szkolnictwa wyższego.
     - Warunki kadrowe są istotne, infrastruktura się liczy, tym bardziej, że my proponujemy studia praktyczne - wskazuje dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego, a prorektor ds. kształcenia PWSZ, Iwona Kijowska dodaje: - Chodzi o to, by student był przygotowany do wykonywania zawodu zarówno merytorycznie, jak i praktycznie.
     Od października 2016 r. na zainteresowanych studiami II stopnia czekać będzie w sumie 60 miejsc na specjalnościach: wczesna edukacja (tu naukę będą mogli podjąć również licencjaci innych studiów w obszarze humanistycznym), wczesne wspomaganie rozwoju dziecka oraz pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z arteterapią.
     Z takiego rozwiązania już cieszą się studentki PWSZ.
     - Wiele z nas z tego skorzysta - zapowiada Marta Boniecka. - Nie ukrywamy, że decyduje czynnik ekonomiczny, bo wyjazd na studia magisterskie do innego miasta wiąże się z kosztami. Decyduje też to, że znamy tu kadrę pedagogiczną - dodaje - mamy też dużo praktyk, co jest dużym plusem.
     Teresa Kubryń zapowiada, że są plany, by w Instytucie Pedagogiczno- Językowym były studia II stopnia również na innych specjalnościach. Na jakich? Tego jeszcze zdradzić nie chce.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKOWOKO s.c.
Soczewki progresywne 390zł
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,