Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pierwszy magister dla nauczycieli

 
Elbląg, Pierwszy magister dla nauczycieli Prorektor ds. kształcenia Iwona Kijowska cieszy się z decyzji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - nasi licencjaci będą magistrami. Póki co, tylko nauczyciele (fot. AD)
Rek

Absolwenci trzyletnich studiów pedagogicznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu już zacierają ręce i cieszą się perspektywą kontynuowania nauki w swojej uczelni. Ta bowiem uzyskała zgodę na uruchomienie bezpłatnych, stacjonarnych, praktycznych studiów magisterskich już od października 2016 r. - Było trudno, było pracowicie, ale udało się - cieszy się także Teresa Kubryń, dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego.

- Starania zaczęliśmy jesienią 2015 r., wniosek w ministerstwie złożyliśmy w lutym 2016 r., a  w maju otrzymaliśmy zgodę na  uruchomienie studiów drugiego stopnia na kierunku pedagogika - mówi Teresa Kubryń. - Szczególnie zależało nam na studiach dla nauczycieli, bo to bardzo istotne, by nauczyciel miał tytuł magistra - wskazuje. - Były też sugestie naszych absolwentów, którzy dopytywali, dlaczego muszą wyjeżdżać na inne uczelnie. Tym bardziej, że są zadowoleni ze studiów pierwszego stopnia.
     Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu będzie mogła kształcić magistrów, bo spełniła szereg wymagać stawianych przez resort nauki i szkolnictwa wyższego.
     - Warunki kadrowe są istotne, infrastruktura się liczy, tym bardziej, że my proponujemy studia praktyczne - wskazuje dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego, a prorektor ds. kształcenia PWSZ, Iwona Kijowska dodaje: - Chodzi o to, by student był przygotowany do wykonywania zawodu zarówno merytorycznie, jak i praktycznie.
     Od października 2016 r. na zainteresowanych studiami II stopnia czekać będzie w sumie 60 miejsc na specjalnościach: wczesna edukacja (tu naukę będą mogli podjąć również licencjaci innych studiów w obszarze humanistycznym), wczesne wspomaganie rozwoju dziecka oraz pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z arteterapią.
     Z takiego rozwiązania już cieszą się studentki PWSZ.
     - Wiele z nas z tego skorzysta - zapowiada Marta Boniecka. - Nie ukrywamy, że decyduje czynnik ekonomiczny, bo wyjazd na studia magisterskie do innego miasta wiąże się z kosztami. Decyduje też to, że znamy tu kadrę pedagogiczną - dodaje - mamy też dużo praktyk, co jest dużym plusem.
     Teresa Kubryń zapowiada, że są plany, by w Instytucie Pedagogiczno- Językowym były studia II stopnia również na innych specjalnościach. Na jakich? Tego jeszcze zdradzić nie chce.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy