Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PiS: O przyszłości Góry Chrobrego po wyborach

 
Elbląg, PiS: O przyszłości Góry Chrobrego po wyborach (fot. MS, archiwum portEl.pl)
Rek

- Decyzję w sprawie przyszłości Góry Chrobrego powinny podjąć już nowe władze miasta, po wyborach – mówi Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej i radny PiS. To stanowisko całego klubu radnych PiS, który oczekuje od prezydenta „rzetelnej analizy kosztów utrzymania obiektu i kosztów ewentualnego zakupu sprzętu, którzy funkcjonuje na Górze”.

Przyszłość ośrodka narciarskiego w Elblągu stoi pod znakiem zapytania. Dotychczasowy dzierżawca stoku – Przedsiębiorstwo Turystyczne Góra Chrobrego – ogłosiło, że w tym roku kończy działalność, proponując samorządowi przejęcie infrastruktury. I to właśnie ta sprawa budzi największe emocje wśród radnych.
     - Oczekujemy od prezydenta na rzetelną analizę kosztów utrzymania tego obiektu i ewentualnego zakupu sprzętu, który tam funkcjonuje. Analiza powinna być dokonana w odpowiednie sposób. I nie potrzeba do tego żadnego upoważnienia rady czy Konwentu Seniorów, bo to jest obowiązek prezydenta wynikający z ustawy o samorządzie gminnym – mówił Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej i radny PiS na konferencji prasowej zwołanej tuż przed czwartkową sesją Rady Miejskiej.
     Marek Pruszak sugeruje, że decyzję w sprawie przyszłości Góry Chrobrego powinny podjąć już nowe władze miasta, po wyborach. Dlaczego? - Bo ta decyzja będzie miała wpływ na kolejne budżety miasta – tłumaczy. - Na pewno stacja narciarska na Górze Chrobrego jest potrzebna, bo korzystają z niej mieszkańcy i goście z innych miejscowości. Ale przedsiębiorstwo działało tu 8 lat. Wiedziało, co się dzieje, prezydent również wiedział, ale mimo to nie było żadnych koncepcji wcześniej, co z tym problemem zrobić. A teraz stawia się nas pod ścianą.

  Przyszłość Góry Chrobrego była jednym z tematów konferencji radnych PiS: Od lewej: Jolanta Lisewska, Janusz Hajdukowski, Jolanta Janowska, Marek Pruszak (fot. MS) Przyszłość Góry Chrobrego była jednym z tematów konferencji radnych PiS: Od lewej: Jolanta Lisewska, Janusz Hajdukowski, Jolanta Janowska, Marek Pruszak (fot. MS)


     Ewentualna decyzja o przejęciu infrastruktury stoku przez miasto będzie należała do Rady Miejskiej, bo prezydent zgodnie z przepisami nie ma kompetencji, by taką decyzję podjąć.
     - Wiemy, że jakąkolwiek decyzję my jako radni podejmiemy, będzie ona dla nas zła. Jeżeli powiemy, że góry nie uruchamiamy, to mieszkańcy będą mieli do nas pretensje. Jeżeli powiemy, że uruchamiamy, no to trzeba wskazać z jakich źródeł mamy to finansować. Już zamykaliśmy basen odkryty i wiemy, co się stało. Szukajmy rozwiązań, które spowodują, że tego unikniemy – apelował do radnych na ostatnim posiedzeniu komisji finansowo-budżetowej radny PO Antoni Czyżyk.
     - Jeśli jakakolwiek wycena będzie robiona, to będzie wykonana w sposób transparentny przez rzeczoznawców, którzy znają się na takich urządzeniach, nieruchomościach – zapewniał Jacek Boruszka, wiceprezydent Elbląga na posiedzeniu jednej z komisji RM.
     Jeśli Rada Miejska podejmie decyzję w sprawie Góry Chrobrego po wyborach samorządowych, może się okazać, że stacja narciarska w kolejnym sezonie zimowym nie rozpocznie swojej działalności. Nawet jeśli pogoda będziemy temu sprzyjać.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Mam wrażenie że nos Panu rośnie, panie radny !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 7
  pipipisiorki(2018-03-22)
 • Po wyborach pisiory zbudują pewnie klasztor na tej górze, nie dajmy tej gangrenie rządzić tym miastem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38 15
  (2018-03-22)
 • to jak bardzo się ten stok opłaca pokazuje fakt, że nikt z prywaciarzy nie chciał tego odkupić. Szkoda, że wróci to do miasta bo dobrze wiemy jak miejskie inwestycje są niedoinwestowane. Ten stok tak czy inaczej popadnie w ruinę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 0
  narciarzzzz(2018-03-22)
 • Widać, że w Elblągu wszystko jest robione po łepkach i na chybcika, bez jakiegokolwiek pomyślunku. A sport i turystyka jest tego najlepszym dowodem. Tak się nie da dalej funkcjonować. Muszą nastąpić zmiany, zmiany, zmiany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 2
  wist(2018-03-22)
 • Niestety nasze miasto nie ma gospodarza który by dbał o miasto Łapówki dziwne inwestycje bez seansu Od wielu wielu lat Niszczenie obiektów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 1
  mi-eszkaniec(2018-03-22)
 • Trzeba zebrać jak najwięcej ludzi i iść pod urząd miasta w Elblągu i krzyczeć zeby ludzie chcą górkę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 12
  Kolin(2018-03-22)
 • @mi-eszkaniec - mi-eszkaniec: ? Od wielu lat niszczenie obiektów :)? A weź proszę poprzyj to argumentami? Przyjmując Twój wariant, poszła łapówka? I co stok któy leżał odłogiem nie jest dostępny dla klienta? :) pie. .. ..hipolcie, siedzicie i płacicie! Ale tylko marny abomanet za internet! :) zaryzykuj i włóż (poza bamboszami i kaczką z boku krzesła co by się pod siebie nie ze...) pieniądze w BIZNES !!!!! :DDD huuura :D wiem zniżam się do Waszego poziomu, ale polepszacie mi CHumor :)))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 4
  Heeeeejcik(2018-03-22)
 • Zmiana nazwy z "Chrobrego" na "Kaczyńskiego" i kasa od pis się znajdzie, problem zniknie do tego jakiś pomnik i będzie git
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 13
  pisogrod(2018-03-22)
 • Tak na prawdę odkryłem to miejsce dopiero w tym roku. Pierwszy raz ubrałem narty. Po dwóch godzinach z instruktorem potrafiłem już samodzielnie zjeżdżać z góry. Jaka to frajda! I nie jestem jakimś geniuszem nart, bo mój 15lat młodszy brat poradził sobie równie dobrze. Teraz wiem, że ludzie po prostu nie wiedzą jaką możliwość mają pod nosem, a nie próbują bo góra wydaje się stroma i niebezpieczna dla świeżaka, a nauka jazdy wydaje się czymś trudnym i czasochłonnym, co jest błędnym przekonaniem. Moim zdaniem ten obiekt ma bardzo duży potencjał, ale trzeba zainwestować w szkoły - opłacić chociaż godzinę lub dwie nauki jazdy Z INSTRUKTOREM dla każdej klasy 13 lub 14latków w tym mieście. Jeszcze przed zmianą szkoły z podstawówki na liceum, po zmianie szkoły przyprowadzą nowych znajomych! Jestem przekonany, że 70% szybko wróci, a 40% będzie odwiedzało stok dość regularnie. Przemyślcie to!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 5
  DamianKopyciński(2018-03-22)
 • Czy taka Góra Chrobrego jest w Elblągu potrzebna? A moim zdaniem. .. .. to chyba nie do końca dobrze postawione pytanie. Albowiem można zadać inne, ile takich lub o podobnych parametrach Gór posiadają miasta na północy naszego kraju. Nie wiem, nie orientuję się. Przypuszczać jednak należy, że niewiele. Czyż w związku z tym to nie jest nasz mały skarb. Tak więc zamiast gromadzić się przy urzędzie z transparentami w obronie narciarskiej Góry, to może korzystniej byłoby skupić się na zgłaszaniu propozycji jak tę Górę ożywić. Jak wyzyskać jej potencjał poza, niekiedy krótkim sezonem narciarskim. Co zaproponować mieszkańcom i gościom lub co proponują mieszkańcy Elbląga w sezonie od kwietnia do listopada. Czyli, jak wydłużyć okres atrakcyjności. Nie mam żadnych wątpliwości, że poza hejterami z Olsztyna, Portel czytają i opiniują także mieszkańcy Elbląga i na pewno mają ciekawe pomysły. Moim zdaniem to jest właściwy kierunek działania. Nie zmienia to faktu, że zgadzam się z propozycją Rady Miasta, aby ostateczną decyzję dot. Góry podjęły już nowe władze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 5
  OldMagnus(2018-03-22)
 • Panie bezradny -kiedy Elbląg w Pomorskiem???? Kiedy zrobicie analizę możliwości ??? Po wyborach??? No brawo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  xx15(2018-03-22)
 • @OldMagnus-mam propozycję zagospodarowania- Można podpisać umowę na dostawy śniegu z Syberii -cały rok na nartach -czyż to nie piękne. Jeden problem kto podpisze taką umowę ? skoro dostawca to największy wróg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 3
  zmarzlina(2018-03-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia, a aneks kuchenny
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna II