UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Plac zabaw będzie, ale później

 
Elbląg, Plac zabaw będzie, ale później
Plac zabaw dla dzieci w Parku Modrzewie powstanie, ale w późniejszym terminie niż zakładano (fot. AD)

Plac zabaw dla dzieci w Parku Modrzewie powstanie, ale w późniejszym terminie niż zakładano. W postępowaniu, które miało wyłonić firmę-wykonawcę złożono trzy oferty, które z powodów technicznych nie spełniały warunków zamówienia. Urząd Miejski ogłosił drugi przetarg.

Nowy plac zabaw będzie zlokalizowany w miejscu już istniejącego, zgodnie z projektem usytuowania urządzeń zabawowych uzgodnionym z Konserwatorem Zabytków. Wyposażony będzie w urządzenia (zestawy zabawowe o konstrukcji drewnianej, karuzelę wieloosobową, huśtawkę wahadłową podwójną, konstrukcję linową, bujaki) spełniające obowiązujące normy, a więc zapewniające dzieciom jak największe bezpieczeństwo podczas zabawy. Część dla najmłodszych dzieci ma być wyłożona bezpieczną nawierzchnią syntetyczną i ogrodzona, na wzór placu zabaw w Parku Kajki.
     16 maja został ogłoszony pierwszy przetarg na budowę. Dzieci miały otrzymać nowe miejsce do zabaw na wakacje. Jednak…
     - W postępowaniu, które miało wyłonić firmę/wykonawcę placu zabaw w Parku Modrzewie złożono trzy oferty, które zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych zostały odrzucone – informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Treść ofert z powodów technicznych nie odpowiadała treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Wykonawcy nie potwierdzili, że oferowane przez nich urządzenia i wyposażenia placu zabaw posiadają wymagane przez Zamawiającego certyfikaty poświadczające spełnienie wymagań obowiązujących w tym zakresie Polskich Norm.
     Unieważnienie przetargu spowodowało konieczność zmiany umowy darowizny (więcej na ten temat Nowy plac zabaw w Parku Modrzewie. A na Dolince? )z Energa SA w zakresie wyznaczenia nowego terminu wykorzystania darowizny. 4 lipca Energa SA przesłała zaakceptowany aneks do umowy.
     W budżecie miasta na plac zabaw przewidziano kwotę 180 tys. zł, z czego 100 tys. przekazała miastu w formie darowizny firma ENERGA. Jednak dokładny koszt placu zabaw będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu, który został ogłoszony wczoraj (19 lipca).
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A dzieci nadal mają g. .. o nie place do zabawy. Tak jest ze wszystkim co dotyczy dzieci. Dobrze że idą wybory to konieczne zmiany bo widać że ci nic nie potrafią. TYLKO OBIECYWAĆ !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-20)
 • Skoro jeszcze można nanosić zmiany to bardzo proszę (myślę, że robię to w imieniu większości dzieciaków) o większa ilość huśtawek. Te 2 (a teraz już tylko 1) w parku Kajki wiecznie oblegana. @ na park to stanowczo za mało. Natomiast bujaki (te na sprężynach) stoją często puste. Może kosztem 1-2 bujaków to 2 huśtawki więcej? Czy inni rodzice potwierdzają moje obserwacje?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MamaCórki(2011-07-20)
 • Jak się daje 400 tys. dla kiboli, to na dzieci już brakuję :( Co za prezydenta żeśmy sobie wybrali? woli dać kasę wandalom drącym mordy na meczach, niż zapewnić place zabaw dla dzieci :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Generallo(2011-07-20)
 • .. a co z placem zabaw w parku dolinka/obok wodospadu/, rozebrano go i wywieziono niewiadomo gdzie. .. .pamietam jeszcze że w telewizji na ten temat wypowiadała sie pani naczelnik Kulik z UM, która obiecała że na dolince powstanie w 2011 nowy plac zabaw w miejscu starego, który trzeba było ze względów bezpieczeństwa rozebrać. .. TO GDZIE TEN PLAC ZABAW ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-20)
 • brawo, mało które dziecko jest teraz wychowane, można na palcach jednej ręki policzyć " normalne " rodziny. .. te patologiczne gnoje zaraz wszystko poniszczą!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-20)
 • Kiedyś na Zawadzie na placach zabaw były porządne metalowe bujawki, huśtawki i temu podobne. Komuś przeszkadzało że są jakie sa i je wywieźli. To się nazywa postęp i troska o nowe pokolenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-20)
 • A dzieci na placach zabaw nie drą mordy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  daws(2011-07-20)
 • daws morde to darła twoja matka jak cię przynieśli na porodówce. taka morda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-20)
 • A my chlorowa młodzież z Wojska Polskiego i okolic, chcieliśmy podziękować miastu za trzy ławeczki za garażami Urzędu Wojewódzkiego. Tylko prosimy jeszcze o wkopanie stolika, bo nam sie flaszki po ciemku na trawie przewracają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-20)
 • nowy zarząd spółdzielni zakrzewo pokazuje co potrafi-po co dzieciom piaskownice w których trzeba wymieniać okresowo piasek i zlikwidowali a maluchy mogą się bawić w krzakach w chowanego. nie ma piaskownic -po co ławki -zlikwidowali brawo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MIESZKANIEC ZAWADY(2011-07-21)
 • Dopiero będą place zabaw jak znowu wybierzecie tego samego prezydenta :D, Ważniejsi sa kibole niż małe dzieci, a tych caraz mniej się rodzi w elblagu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  papkis(2011-07-21)
Reklama