UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Planszówkowy koniec czerwca

 
Elbląg, Planszówkowy koniec czerwca

W najbliższą sobotę, 23 czerwca, w godz. 10.30 – 16 zapraszamy do elbląskiego Muzeum, do tzw. Domu Rektora, na kolejną odsłonę Planszowiska, czyli spotkań z grami planszowymi.

Gry planszowe wpisały się na stałe w ofertę elbląskiego Muzeum. Są to nie tylko badania naukowe i wystawy (np. przygotowana przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu na Euro2012 wystawa pt. „Magia gry – sztuka rywalizacji” na której znajdują się m.in. zabytki z Truso, Weklic czy Elbląga oraz specjalny katalog/książka o tym samym tytule którego współautorem jest pracownik elbląskiego muzeum, Piotr Adamczyk) ale i zajęcia muzealne o dawnych grach planszowych oraz spotkania z dawnymi czy współczesnymi grami. Comiesięczne Planszowisko kończy swój sezon, aby powrócić jako Planszówkowe Lato, element „Wakacji w Muzeum” na okres lipca i sierpnia jako impreza wakacyjna, cotygodniowa.
     Podczas czerwcowego, sobotniego spotkania będzie możliwość zapoznania się z nowościami w ofercie muzealnych spotkań. Do grona wspierających nas instytucji i firm dołączyło wydawnictwo Gry Leonardo. Z jej ofert pragniemy zaprezentować wszystkim miłośnikom gier planszowych następujące pozycje:
     
     Magnum Sal - Każdy z graczy wciela się w sztygara - zarządcę górniczej ekipy. W czasie gry gracze będą starali się jak najefektywniej wydobywać sól z kopalni, a następnie tak pozyskane „białe złoto” sprzedawać na targu. Przede wszystkim jednak, gracze będą realizować królewskie zamówienia na sól. Ten, który zarobi najwięcej na wydobyciu soli, otrzyma tytuł żupnika i wygra grę.
     
     Mare Balticum - W grze każdy z graczy wciela się w rolę kapitana floty rybackich kutrów. Jego zadaniem jest połów ryb we wzburzonych wodach Morza Bałtyckiego. Na jakie ryby zapolować? Na szlachetne łososie, przepyszne dorsze, ławice śledzi, czy może zagrzebane w mule flądry? A może machnąć ręką na ten pachnący rybą interes i skupić się na wyławianiu z wody bałtyckiego skarbu czyli przepięknych bursztynów? Jakiejkolwiek decyzji by nie podjął, kapitan musi jeszcze dostarczyć ładunek do właściwego portu i sprzedać zdobycz. Ten, który najsprawniej poradzi sobie z zadaniem i zbije fortunę zanim nadejdzie zima i wody Bałtyku skuje lód, zostanie zwycięzcą!
     
     Orzeł i Gwiazda - Gra przedstawia konflikt polsko-bolszewicki rozgrywany w latach 1919-1920. Wojna ta zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i nie rozprzestrzenieniu się rewolucji komunistycznej na Europę Zachodnią.
     
     Ponawiamy również apel o wsparcie tego cyklicznego działania – przekazywanie gier planszowych, które już by może się Państwu znudziły w domu, ale mogą mieć swój drugi żywot właśnie podczas muzealnych spotkań. Jeżeli jakaś firma zainteresowana byłaby sponsoringiem cyklicznego działania na okres września – czerwca, prosimy o kontakt z organizatorem – Piotr.adamczyk@muzeum.elblag.pl
     
     Partnerzy i sponsorzy Planszowiska: Rebel.pl, Bard.pl, Granna, Egmont, Phalanx Games Polska, Kuźnia Gier, Portal, Logorajd, Hasbro, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, IPN, Kancelaria Senatu RP.
Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama