UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PO składa kwiaty oddzielnie

 
Elbląg, PO składa kwiaty oddzielnie
(fot. Anna Dembińska)

Dzisiaj o godz. 8.41, w godzinę katastrofy smoleńskiej, kwiaty pod Krzyżem Katyńskim na cmentarzu Agrykola złożyli przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Ruchu „Porozmawiajmy o demokracji”. - Nasza uroczystość na pewno nie będzie tak huczna jak miejska, ale będzie wolna od politycznych przemówień – stwierdził Michał Missan, kandydat PO na prezydenta Elbląga. Uroczystości miejskie odbędą się w tym samym miejscu o godz. 12.

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku rozbił się rządowy tupolew z 96 osobami na pokładzie. Na liście pasażerów była para prezydencka Maria i Lech Kaczyńscy, parlamentarzyści, najwyżsi dowódcy wojskowi, szefowie najważniejszych instytucji państwowych, którzy lecieli na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. O godzinie 8.41 samolot rozbił się przy próbie lądowaniu na lotnisku w Smoleńsku. Katastrofy nikt nie przeżył, a tragedia zamiast łączyć stała się kolejnym frontem polsko-polskiej wojny.
       Dziś punktualnie o 8.41 kwiaty pod Krzyżem Katyńskim na elbląskim cmentarzu Agrykola złożyli sympatycy Platformy Obywatelskiej i Ruchu Porozmawiajmy o Demokracji. - Nasza uroczystość na pewno nie będzie tak huczna jak miejska, ale będzie wolna od politycznych przemówień. I chyba o to chodzi, aby dziś oddać hołd ofiarom katastrofy w ósmą rocznicę tragedii – mówił Michał Missan, przewodniczący klubu radnych PO w Radzie Miejskiej i kandydat na prezydenta Elbląga.

  Elbląg, PO składa kwiaty oddzielnie
(fot. AD)


       Miejskie uroczystości odbędą się pod krzyżem katyńskim o godzinie 12. Nie będą w nim brały udział osoby związane z Platformą Obywatelską. „Politycy Prawa i Sprawiedliwości uczynili z tego dramatu okazję do podzielenia Polaków, w stopniu niespotykanym nigdy w przeszłości. Oskarżyli jedną formację polityczną i polityków z imienia i nazwiska o dokonanie zbrodni zamachu na ówczesnego prezydenta Polski i świadome spowodowanie tej tragedii” - napisał w rocznicę katastrofy senator Jerzy Wcisła, szef elbląskiej PO. - „To – niczym nie potwierdzone - oskarżenie jest jednym z przewodnich haseł usprawiedliwiających dzielenie Polaków na lepszych i gorszych. […] Nie chcemy uczestniczyć w tym procederze. W związku z tym, nie będziemy uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach, dopóki organizuje je Prawo i Sprawiedliwość lub utworzone przez tą partie władze. Do czasu, aż liderzy tej partii oficjalnie uznają, że owe oskarżenia są bezpodstawnym kłamstwem smoleńskim i przeproszą za nie Polaków.”

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Brawo za normalność i szacunek do tragedii !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  41 54
  (2018-04-10)
 • Żenada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  64 35
  Olo(2018-04-10)
 • Właśnie tak powinno się obchodzić tą tragedię, w wyciszeniu i bez politycznych podtekstów. I co ważne, w godzinie w której nastąpił ten tragiczny w skutkach dramat, w którym zginęło 96 osób - obywateli Polski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40 37
  klik(2018-04-10)
 • Pełowskie błazny zawsze po swojemu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  64 39
  złodziej(2018-04-10)
 • Brawo. Czczijmy i pamiętajmy w godz. ICH ŚMIERCI
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 12
  Elblążanin78 (2018-04-10)
 • No faktycznie bez politycznych podtekstów. ŻART. Bez politycznych byłoby, jakby w ten jeden dzień bez sapania poszli ramię w ramię. A tak politycznie pitolą bez sensu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  54 10
  !@#$/^&(2018-04-10)
 • Pan senator jak zwykle w objęciach kłamstwa i demagogi. A przecież wszyscy pamiętamy pana Tuska szusującego na nartach w Dolomitach i panią Kopacz, samotnie przekopującą miejsce katastrofy i to metr w głąb ziemi. Przecież w wypowiedziach rodzin tych, którzy zgięli nie ma ani jednej wypowiedzi o trosce i jakiejkolwiek empatii ze strony władzy. Ale każdy rozsądny człowiek wie, że wasze ugrupowanie nie wiele ma wspólnego z czymś, co inni nazywają przyzwoitością. A wasze uśmiechnięte twarze przy tablicy upamiętniającej ofiary, tylko są potwierdzeniem waszej obłudy. A tym od braw powiem, idzie do teatru i tam klaszczcie do woli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  55 9
  mieszkaniec.(2018-04-10)
 • Wstydzą sie przyjść z innymi, bo ich idol jest odpowiedzialny, tylko ciekawe, dlaczego na zdjęciu się śmieja. Chyba z siebie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43 13
  sdbdfgnfdghn(2018-04-10)
 • Sympatycy partii obiecanek i jakiegoś tam ruchu, razem sztuk dziewięć. PO się mobilizuje przed wyborami. Tylko każdy uczciwy człowiek wstydzi się z nimi pokazywać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  45 10
  Słowa(2018-04-10)
 • Szacunek dla ofiar i ręce w kieszeni!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39 7
  (2018-04-10)
 • Tak jak od 45 komuna potem 89 tak i teraz Zdrajcy Duda i Morawiecki i Kaczyński. Właśnie oddają kopalnię Krupiński wartą 3 biliony za 1/5000 wartości podejrzanej firmie z kapitałem zagranicznym!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 24
  Ruch11Listopada(2018-04-10)
 • od kilku lat w Polsce "Święto Zmarłych" obchodzi się dwa razy w ciągu roku, raz 2 listopada tuż po "Wszystkich Świętych" a praktycznie to 1 listopada w dniu Wszystkich Świętych, drugi raz (poprawnie to raczej pierwszy raz) w kwietniu gdy rosyjscy prawosławni obchodzą święto zmarłych już rodziców i innych umarłych, no cóż "wiecznaja pamiać, wieczna pamięć, wieczne odpoczywanie racz im dać Panie" !!!!! każda pora jest dobra aby odwiedzić nagrobne krzyże, kamienie, płyty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 1
  (2018-04-10)
Reklama