Poniedziałek 19-11-2018, imieniny Salomei, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Po wieloletniej słuzbie na policyjną emeryturę

 
Elbląg, Po wieloletniej słuzbie na policyjną emeryturę Komendant Marek Osik podziękował policjantom za wieloletnią służbę (fot. KMP Elbląg)
Rek

Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Marek Osik spotkał się z dwoma policjantami odchodzącymi na emeryturę: asp. szt. Zenonem Rosińskim oraz sierż. szt. Krzysztofem Chytroniem. Podziękował im za służbę i podkreślił wagę doświadczenia zawodowego, którym dzielili się z młodszymi kolegami. Sierżant Chytroń przepracował w Policji 30 lat, natomiast aspirant Rosiński - 20 lat.

Sierżant sztabowy Krzysztof Chytroń służbę rozpoczął w 1982 roku. W 1992 roku po odbytym kursie specjalistycznym przewodników psów służbowych, w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach, powrócił do Elbląga. Wówczas stał się przewodnikiem psów policyjnych. Przez cały okres służby dzielił się doświadczeniem zawodowym z młodszymi kolegami z zespołu. Przez prawie 30 lat służby przygotowywał kolejne pokolenia policjantów do pracy przewodnika. Niezliczoną ilość razy zabezpieczał imprezy masowe, w tym mecze piłki nożnej o podwyższonym ryzyku, zgromadzenia i manifestacje. Jego najważniejszą cechą była dyspozycyjność. Uczestniczył w realizacji programu prewencyjnego adresowanego do dzieci i młodzieży szkolnej – „Czy pies musi gryźć?”. Swoją służbą promował bezpieczny wypoczynek, kształtował właściwe postawy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Wielokrotnie uczestniczył w pokazach sprawności psów służbowych organizowanych podczas imprez, uroczystości, w tym Święta Policji. Pomimo wielu lat służby sierżant Chytroń rozwijał się zawodowo. W ostatnich latach ukończył specjalistyczny kurs dla przewodników psów do wyszukiwania narkotyków. Z dniem 30 czerwca odszedł ze służby. Jak stwierdził najbardziej będzie brakowało mu kontaktu ze zwierzętami. Ale na to też ma już receptę, gdyż planuje założyć szkółkę tresury psów. Przepracował w Policji 30 lat.
     Aspirant sztabowy Zenon Rosiński nie zawsze był policjantem. Przed włożeniem munduru pracował w elbląskim Zamechu, później w Wojskowych Zakładach Lotniskowych w Elblągu. Do Policji wstąpił 1 czerwca 1990 roku. Od początku pracował w ruchu drogowym, najpierw na drodze, między innymi w pogotowiu wypadkowym. Jego zapał, rzetelność i wiedzę merytoryczna docenili przełożeni. W 1998 roku zaczął pracować w biurze. Został analitykiem i strategiem w opracowywaniu mapy zagrożeń wypadkami na terenie miasta Elbląga i powiatu, jak również zajmował się inżynierią ruchu drogowego.
     Aspirant Rosiński był także wyjątkowym fachowcem w dziedzinie prawa o ruchu drogowym. W tej materii był autorytetem dla wszystkich policjantów, niemalże każdy posiłkował się jego doświadczeniem. Wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu organizował turnieje wiedzy o ruchu drogowym, konkursy i pokazy. Sprawował pieczę nad konkursem plastycznym dla dzieci i młodzieży „Bezpieczni w ruchu drogowym”, skąd co roku prace dzieci trafiały na okładkę kalendarza policyjnego. Uczestniczył w około 600 spotkaniach z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Przekazywał informacje o bezpieczeństwie. Ostrzegał przed wypadkami.
     Najbardziej będzie mu brakowało kontaktu z ludźmi. Jednak temat bezpieczeństwa nie będzie mu obcy. Jako instruktor nauki jazdy nadal będzie szkolił kierowców i będzie przekazywał wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Polar z haftem
Naszywki
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
POLO z HAFTEM