Sobota 16-02-2019, imieniny Danuty, Julianny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Po wyborach posypały się protesty

 
Elbląg, Po wyborach posypały się protesty
Protesty dotyczą przeprowadzenia wyborów samorządowych 16 listopada (fot. WS)
Rek

Do Sądu Okręgowego w Elblągu wpłynęły 22 protesty wyborcze, z czego 9 złożyły osoby prywatne i komitety niezadowolone ze sposobu przeprowadzenia wyborów samorządowych w naszym mieście. Chodzi w nich m.in. o sposób zredagowania kart do głosowania, ale i o niewłaściwe - zdaniem wnioskodawców - zabezpieczenie urn, padają oskarżenia o fałszerstwo. Termin składania protestów minął dziś.

Protesty spływały do elbląskiego sądu od dwóch tygodni, czyli od głosowania 16 listopada. Pierwsze nie dotyczyły naszego miasta ani nawet powiatu. Do nieprawidłowości podczas wyborów miało dojść m.in. w Biskupcu i w Morągu. Ostatni dzień na złożenie protestu, czyli 1 grudnia, przyniósł aż 12 wniosków, z których 9 dotyczy Elbląga. Są bardzo obszerne (liczą nawet kilkanaście stron), jest wiele wniosków dowodowych, strony wskazują nawet kilkudziesięciu świadków.
     - Protest dotyczą m.in. błędów, uchybień, zaniechań podczas głosowania w komisjach wyborczych, fałszerstwa niezamierzonego i świadomego, nieprawidłowości w zabezpieczeniu urn wyborczych, a także sposobu zredagowania kart wyborczych, głównie tzw. książeczek, braku właściwej i jasnej instrukcji, jak głosować - wylicza sędzia Dorota Zientara, rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu. - Wnioski złożyły min. komitety Obywatelski Elbląg i SLD Lewica Razem, a także były kandydat na prezydenta Elbląga Edmund Szwed oraz mieszkańcy, indywidualnie. Trwa rejestracja wniosków - mówiła po godzinie 15 sędzia Zientara. - Będą one sprawdzane czy nie zawierają braków formalnych. Wnioski złożone wcześniej takie braki miały i trwa na bieżąco ich uzupełnianie. Nie zostały, póki co, wyznaczone żadne terminy rozpraw.
     W elbląskim sądzie złożono 22 protesty wyborcze, ale może być ich więcej, bo wnioskodawcy mogli wysłać dokumenty pocztą. Wnoszący powinien sformułować w proteście zarzuty oraz przedstawić lub wskazać dowody, na których je opiera. Sąd okręgowy rozpoznaje protesty w ciągu 30 dni po upływie terminu wnoszenia protestów.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Samochody używane HADM Gramatowski