Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Podatniku, pamiętaj!

Elbląg, Podatniku, pamiętaj! Wypełnione zeznania można na przykład złożyć osobiście w Urzędzie Skarbowym w Elblągu na Sali Obsługi Podatnika (fot. AD)
Rek

Urząd Skarbowy w Elblągu przypomina o ważnych terminach.

1 LUTEGO
• PIT-16A - składają podatnicy opodatkowani w formie karty podatkowej.
• PIT-28 - wybierają podatnicy osiągający przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej lub z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, rozliczanych poza działalnością gospodarczą (wynajem prywatny) opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
• PIT-4R - jest to roczna deklaracja o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy a obowiązek składania deklaracji dotyczy płatników pobierających zaliczki od pracowników.
     
     1 MARCA
• PIT-11, PIT-40 - Do tego dnia płatnicy muszą wystawić i przekazać podatnikom i właściwym dla nich urzędom skarbowym informacje PIT-11 o uzyskanych dochodach i pobranych zaliczkach oraz roczne obliczenie podatku za podatnika PIT-40.
     
     30 KWIETNIA
• PIT-36 - składają podatnicy uzyskujący przychody m.in. z pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowanej na zasadach ogólnych przy zastosowaniu skali podatkowej, uzyskujący przychody ze źródeł położonych za granicą, najmu
• PIT-36L - składają podatnicy, którzy uzyskują dochody z działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem liniowym 19 proc.
• PIT-37 – składają m.in. podatnicy uzyskujący przychody za pośrednictwem płatnika ze źródeł położonych na terytorium RP
• PIT-38 – składają podatnicy którzy uzyskali dochody lub ponieśli stratę z odpłatnego zbycia niektórych kapitałów pieniężnych (między innymi: papierów wartościowych , w tym pożyczonych, udziałów w spółkach mających osobowość prawną, pochodnych instrumentów finansowych oraz realizacji praw z nich wynikających).
• PIT-39 – składają podatnicy którzy uzyskali dochody z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych nabytych lub wybudowanych od dnia 1 stycznia 2009
     
     Wypełnione zeznania można:
• przesłać pocztą (koszty przesyłki ponosi nadawca),
• złożyć osobiście w Urzędzie Skarbowym w Elblągu na Sali Obsługi Podatnika (literka G z automatu wydającego bilety),
• przesłać drogą elektroniczną bez podpisu kwalifikowanego www.e-deklaracje.gov.pl.
     
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Domena funkcyjna .com.pl
Czytnik kart kryptograficznych
Hosting WWW START