Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podchody lewicy do młodych

 
Elbląg, Podchody lewicy do młodych Kandydaci Zjednoczonej Lewicy (od lewej): Władysław Mańkut, Małgorzata Prokop-Paczkowska i Wincenty Przyborowski (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Kampania wyborcza do parlamentu trwa w najlepsze, więc politycy składają kolejne obietnice. Dzisiaj kandydaci Zjednoczonej Lewicy prezentowali w Elblągu swój program wyborczy na temat pomocy młodym ludziom.

Politycy Zjednoczonej Lewicy zorganizowali dzisiejszą konferencję prasową na parkingu przed Giełdą Elbląską, by - jak stwierdzili - przypomnieć, że kiedyś w tym miejscu działały zakłady produkcyjne, które były symbolem przemysłowego Elbląga. - Elbląg szczycił się przed latem mianem miasta energetyki. Dzisiaj po tylu latach przemian utracił ponad 2,5 tysiąca inżynierów, to strata nie do odrobienia przez pokolenia – mówił Władysław Mańkut, kandydat do Sejmu. Co zrobić, by było lepiej? Zdaniem polityków Zjednoczonej Lewicy, trzeba postawić na młodych. - Czas najwyższy byśmy uwierzyli, że młodzi potrafią. Tylko trzeba dać im szansę i zabezpieczyć warunki ekonomiczne, by mogli swoje umiejętności wykorzystywać dla dobra Polski, a nie wyjeżdżać na stałe za granicę – dodał... 68-letni elbląski polityk.
     - To młodzi ludzie są najbardziej poszkodowani na rynku pracy, dlatego jako Zjednoczona Lewica proponujemy wprowadzenie ozusowania wszystkich umów cywilno-prawnych, by ludzie mieli dostęp do płatnych urlopów i zwolnień lekarskich. Chcemy wprowadzić program, który będzie zwalniał pracodawcę przez 18 miesięcy z płacenia składek ZUS dla pierwszego i drugiego zatrudnionego pracownika, składki będzie za nich płacić państwo. Czas też skończyć z bezpłatnymi stażami, bo to jest wyzysk młodych osób – wyliczała Małgorzata Prokop-Paczkowska, jedynka na liście Zjednoczonej Lewicy w okręgu elbląskim. - Chcemy również wprowadzić narodowy program budowy mieszkań. By Bank Gospodarstwa Krajowego przekazywał środki bankom komercyjnym, a te z kolei finansowały inicjatywy budowlane samorządów. Mieszkania komunalne muszą powstawać, by młodzi ludzi mogli być mobilni i szukać pracy w różnych miejscach w kraju, nie emigrując na stałe za granicę.
     Wprowadzenie wszystkich obietnic wyborczych Zjednoczonej Lewicy ma kosztować około 100 miliardów złotych. Skąd wziąć na to pieniądze? W odpowiedzi Władysław Mańkut wrócił do czasów, gdy w Polsce rządziło SLD.
     - W latach 2001-2005 dziura budżetowa wynosiła 20 miliardów, zasypaliśmy ją w półtora roku. To w tym okresie był największy przyrost dochodu narodowego, Polska najszybciej się rozwijała, mimo że nie mielimy zastrzyku środków unijnych. Dzisiaj 100 miliardów, które chcielibyśmy przeznaczyć na wdrożenie naszego programu, to jest tylko jedna dziewiąta deficytu budżetowego państwa, który powstał w okresie rządów obecnej koalicji. To jest przerażające jak można spowodować tak ogromne kłopoty dla przyszłych pokoleń przez nieroztropność rządzących. My jesteśmy przygotowani do ratowania Polski – stwierdził Władysław Mańkut.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • My młodzi nie chcemy pomocy (a raczej waszej pseudo pomocy) chcemy tylko aby nam się nie przeszkadzało na każdym kroku i nie podkładało kłód pod nogi. Aby nie utrudniało się zakładania biznesu dowalając kolejne podatki i zmieniając prawo na coraz gorsze. Aby nie traktowało się przedsiębiorców i innych jak wrogów. Aby nie zabierać nam 50% z naszych zarobków w formie podatków. Tylko i aż tyle chcemy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24 0
  Realista1(2015-09-21)
 • Tyle lat po obaleniu komunizmu a sekretarze PZPR dalej pchają się do koryta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 0
  (2015-09-21)
 • Lewactwo po i psl są skończeniu. Tylko PiS i Narodowcy mogą uratować to bagno.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 4
  (2015-09-21)
 • tow. Mańkut pomóc możecie młodym sprzedając za symboliczna złotówkę kilka swoich działek budowlanych na Krasnym Lesie, jako " Osiedle Młodych " i będziecie towarzyszu mogli znowu śpiewać :. .. gdy się mury pną do góry. .. ". A tak naprawdę to wam bliżej do kościoła, niż do sejmu. Kończ waść, wstydu oszczędż i nie pogrążaj lewicy która faktycznie bez takich jak wy towarzyszu może się jeszcze odnowić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 1
  (2015-09-21)
 • Kuźwa, czy ten Mańkut nie kapuje, że mamy go dość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 0
  emeryt...........(2015-09-21)
 • Panie Mańkut w 89 roku ratowano Polskę przed takimi jak pan, więc nie pier. .. .. głupot. Legitymacja zjedzona czy zakopana?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 0
  (2015-09-21)
 • Panie Mankut, to czym zasypaliscie tą poprzednią dziurę? A sprowadzanie kandydatki aż ze Szczecina nie świadczy dobrze o SLD w Elblągu, dotyczy to również stawiania na młodych. Tylko Ich jakoś nie widać przy waszym boku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  klik(2015-09-21)
 • Młodzi do młodych według "Lewicy" - dwóch dziadków i równie "młoda" przybłęda. Choć jestem lewicowcem, w życiu nie zagłosuje na taki skansen zanurzony w oparach absurdu. Panie Mańkut nie wiem co Pan zrobił dla Elbląga i z tego co słyszę mało kto to wie ale miał Pan szansę wreszcie się wykazać i zwyczajnie odpuścić. Jestem pewien, że w Elblągu nie przekroczyć progu 8%. Gratulacje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 0
  exwyborcaSLD(2015-09-21)
 • Władek = Polska Zjednoczona Partia Robotnicza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 1
  jacobs(2015-09-21)
 • Lewica = Islam, zamachy bombowe, enklawy tylko dla islamistów, szykanowanie Polaków, gwałty kobiet nie islamskich
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  (2015-09-21)
 • Tylu młodych lewicowców w Elblągu, nie! oni muszą aż do śmierci. Powinni sami za swoją kasę urządzać sobie takie sesje i wybory, nie mają żadnych zasad.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2015-09-21)
 • Kiedy to coś czerwone, zmieniające swe nazwy, jak kameleon. Zniknie ze sceny politycznej i społecznej Naszej Ojczyzny ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  pampi-ZAWADA(2015-09-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)