Środa 24-04-2019, imieniny Grzegorza, Horacego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podoficerskie awanse w 16 PDZ

 
Elbląg, Podoficerskie awanse w 16 PDZ
fot. st. chor. Sławomir Tessar

16 stycznia, na terenie 16 batalionu dowodzenia w Elblągu, odbył się uroczysty apel, w trakcie którego wręczono akty mianowania podoficerom.

Od 1 stycznia 2014 roku obowiązują zmiany w ustawie pragmatycznej. W świetle obowiązujących zmian, korpus podoficerski składa się aktualnie z trzech grup – podoficerów młodszych (odpowiednio stopnie wojskowe – kapral, starszy kapral i plutonowy), podoficerów (sierżant, starszy sierżant i młodszy chorąży) oraz podoficerów starszych (chorąży, starszy chorąży i starszy chorąży sztabowy). W związku z tym nastąpiły zmiany, dotyczące stopni wojskowych w tym korpusie i na ich podstawie, na wyższy stopień mianowanych zostanie w najbliższym czasie około 24 tysięcy podoficerów z całych Sił Zbrojnych. Dotyczy do także jednostek wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
     16 stycznia, na terenie 16 batalionu dowodzenia w Elblągu, odbył się uroczysty apel, w trakcie którego wręczono akty mianowania podoficerom następujących jednostek wojskowych – Dowództwo 16 PDZ, 20 Brygady Zmechanizowanej, 16 batalionu dowodzenia, 16 batalionu remontowego, 9 pułku rozpoznawczego, 22 Brygady Lotnictwa Taktycznego, 21 Wojskowego Oddziału Gospodarczego oraz Orkiestry Wojskowej z Elbląga.
     Akty mianowania prawie 140 podoficerom, wręczył Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. dr Leszek Surawski. W uroczystości wzięli udział m. in. przedstawiciel Dyrektora Departamentu Kadr MON, płk Bogdan Zarębiński, Dowództwo i dowódcy jednostek wojskowych 16 Dywizji, dowódcy i przełożeni mianowanych podoficerów. Obecni byli także Pomocnicy Dowódców jednostek wojskowych ds. podoficerów, a wśród nich m. in. Pomocnik Dowódcy 16 PDZ, st. chor. szt. Waldemar Malinowski, który w swojej działalności służbowej zajmuje się wszystkimi sprawami, dotyczącymi tego korpusu na szczeblu dywizji – czyli, mówiąc krótko szkoli, nadzoruje, reprezentuje, dba a jakże często „walczy” o podoficerów naszej dywizji.

  fot. st. chor. Sławomir Tessar
fot. st. chor. Sławomir Tessar


     - Od wielu lat, jako żołnierze korpusu podoficerskiego, stanowicie ważne ogniwo w strukturach wojska. Pełnicie służbę na stanowiskach dowódczych, logistycznych i administracyjnych. Wielu spośród Was jest bezpośrednimi dowódcami i wychowawcami podporządkowanych Wam żołnierzy. To właśnie dlatego mówi się często, że jesteście „kręgosłupem armii” – powiedział w swoim wystąpieniu Dowódca 16 PDZ, gen. dyw. dr Leszek Surawski. - Dziękuję Wam za tworzenie etosu profesjonalnej służby. Wszystkim żołnierzom nowo mianowanym jeszcze raz gratuluję dotychczasowych osiągnięć oraz życzę pomyślnej realizacji wszystkich planów i zamierzeń - powiedział generał Surawski.
     Uroczysty apel zakończyła defilada pododdziałów, oraz wspólna fotografia Dowódcy 16 PDZ z poszczególnymi pododdziałami, biorącymi udział w uroczystości.

mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne CHRISTIAN LACROIX
Okulary przeciwsłoneczne Henko
Okulary przeciwsłoneczne GENNY
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA