Piątek 26-04-2019, imieniny Marzeny, Marii
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podparty wiadukt

Miasto wyłoniło firmę, która wykona tymczasowe podparcie dla filarów wiaduktu nad linią kolejową w ciągu ulicy Nowodworskiej. W pierwszej kolejności zostanie wykonane tymczasowe podparcie obiektu dla podpór w najgorszym stanie technicznym tj. nr 13 i 17. Prace związane z wykonaniem konstrukcji podparcia rozpoczną się w poniedziałek, 15 lipca i potrwają nie dłużej niż do 29 lipca.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Vistal Construction Sp. z o.o., z siedzibą w Gdyni, która jest zobowiązana do:
     a) opracowania projektu technologicznego i wykonania na tej podstawie rusztowania, które podeprze konstrukcję wiaduktu
     b) dzierżawy rusztowań (konstrukcji tymczasowych) w okresie od ich wykonania do lipca 2014 r.
     c) kontroli i utrzymania właściwego stanu technicznego rusztowań (konstrukcji tymczasowych) w okresie od daty wykonania do lipca 2014 r.
     W pierwszej kolejności zostanie wykonane tymczasowe podparcie obiektu dla podpór w najgorszym stanie technicznym tj. nr 13 i 17. Prace związane z wykonaniem konstrukcji podparcia rozpoczną się w poniedziałek, 15 lipca i potrwają nie dłużej niż do 29 lipca.
     Co ważne, Wykonawca na wniosek Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg zobowiązał się do wykonywania prac przy zachowaniu ruchu kołowego, z wyłączeniem okresu związanego z zaklinowaniem i bezpośrednim oparciem konstrukcji nośnej wiaduktu na podporach tymczasowych. W tym czasie będzie musiało nastąpić zamknięcie obiektu dla ruchu kołowego i pieszego, co potrwać może kilka godzin. Szczegółowy termin tego zamknięcia zostanie podany z wyprzedzeniem.
     Realizacja przez Wykonawcę prac związanych z montażem konstrukcji podparcia z zachowaniem ruchu kołowego uzależniona jest od przestrzegania przez kierowców wprowadzonych ograniczeń w ruchu, tj. masy pojazdów do 3,5 t oraz ograniczenia prędkości do 20 km/h. W przypadku gdy ograniczenia te nie będą respektowane, Wykonawca zastrzega konieczność zamknięcia obiektu dla ruchu kołowego i pieszego.
Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety przestrzenne
Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie
Obraz na płótnie, tryptyk 70x110, 110x110, 70x110 cm
Fototapety z pejzażami