Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podpisy w obronie Góry Chrobrego

 
Elbląg, Podpisy w obronie Góry Chrobrego W tym roku pogoda sprzyja narciarzom (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

3500 osób podpisało petycję do władz miasta w sprawie utrzymania stoku narciarskiego na Górze Chrobrego. Podpisy trafiły do przewodniczącego Rady Miejskiej. Co dalej będzie działo się w tej sprawie?

„W związku z planowanym zakończeniem działalności przez Przedsiębiorstwo Góra Chrobrego zwracamy się z gorącym apelem do prezydenta i radnych o podjęcie wszelkich starań zmierzających do utrzymania stoku narciarskiego w Elblągu” - można było przeczytać na listach z podpisami kolportowanymi między innymi pod stokiem Góry Chrobrego. Przez kilka tygodni Elbląskie Stowarzyszenie Miłośników Sportów Zimowych zebrało 3,5 tysiąca podpisów od osób, które chcą, by ośrodek narciarski na Górze Chrobrego funkcjonował w kolejnych sezonach. Listy z podpisami trafiły już do przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Pruszaka. Petycję w imieniu stowarzyszenia złożył Robert Zygo, prezes tej organizacji.
     Co dalej stanie się z tą petycją? - Przekazalem wniosek komisji gospodarki miasta i komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki, by zajęły się tą sprawą na najbliższym posiedzeniu. Planujemy również spotkanie Konwentu Seniorów na ten temat, taki wniosek złożył Michał Missan z PO. Sprawa jest ważna, ale zanim podejmiemy decyzję trzeba poznać szczegółów koszty utrzymania stoku, całej infrastruktury. Na najbliższej sesji raczej decyzji w tej sprawie jeszcze nie będzie, ale z pewnością odbędzie się debata na ten temat - powiedział nam Marek, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu. Wcześniej mówił o tym, że musi być do końca wyjaśniona kwestia dotacji dla Elbląskiego Stowarzyszenia Miłośników Sportów Zimowych. 
     W ostatnich dniach prezydent zwołał konferencję prasową, by wyjaśnić kwestie dotyczące rozliczenia dotacji dla Elbląskiego Stowarzyszenia Miłośników Sportów Zimowych, które ostatecznie wydało z miejskiej kasy 67 tysięcy zł z przyznanych 200 tysięcy. Wiceprezydent Janusz Nowak zapewniał podczas tej konferencji, że żadne decyzje w sprawie przyszłości stoku nie zapadły, ale w grę wchodzi albo znalezienie nowego inwestora w miejsce Przedsiębiorstwa Turystycznego Góra Chrobrego, albo przejęcie infrastruktury przez miasto. Na to drugie rozwiązanie musi się zgodzić Rada Miejska.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Przejąć sprzęt za rozsądne pieniądze i będziemy mieli swoją górkę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22 9
  narciarz(2018-03-05)
 • jeżeli miasto przejmie sprzęt koszty eksploatacji wzrosną, nawet dwukrotnie, moim zdaniem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 5
  (2018-03-05)
 • Poczekać aż wygaśnie umowa i wtedy przejąć. .. A nie tak jak chcą obecnie zarządzający górą, aby miasto odkupiło sprzęt i infrastrukturę po ich cenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  23 8
  Anonimek1(2018-03-05)
 • Tak kolejny obszerny artykuł w tej materii. Kolejna kula u nogi MOSiR się szykuje. O kto jest inicjatorem i motorem napędowym tego listu. Czy aby nie dzierżawca góry ? Przecież wyjść z biznesu spieniężając wyposażenie to idealny układ.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27 4
  (2018-03-05)
 • Jestem za utrzymaniem stoku bo korzystam z rodzina ale nie za miejskie pieniądze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 7
  (2018-03-05)
 • Ciekawe z kąt te podpisy wzieli? Moze temat dla prokuratury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 20
  Misia(2018-03-05)
 • Przejąć i rozwinąć energię (fotovoltanika i solary) program zielona energia. A nie być nastawiony na dofinansowanie i zawijanie kasy. Ten styl który jest obecnie to łatanie dziur słomą. Sami jeżdżą w Alpy Włoskie a tu mają w nosie ludzi i pracowników. Żygać się chce na Elbląski BIZNES!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 5
  Miki:)(2018-03-05)
 • Do Misia - a może zamiast interesować się prokuraturą, zajrzyj czasami do słownika jęz. polskiego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 8
  (2018-03-05)
 • @Misia - Przecież Misia napisałaś (napisałeś ), że z kąt, w tym przypadku z kąt wzgórza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 2
  (2018-03-05)
 • Stowarzyszenia nazwy zmieniają, ino prezes ciągle ten sam? A tak poza tym, czy miasto ma szukać i znaleźć "wybawcę" dla obecnych "miłośników"? Chyba się komuś pomyliły słowa interes z biznesem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 6
  wist(2018-03-05)
 • Moment, głosował "za" czy "przeciw" w jakim trybie? Jest już projekt uchwały, sprawa przeszła cały tryb przejścia przez komisję, jest już opinia biegłego i wycena (jaką metodą wykonano), czy upadająca spółka odsłoniła cały bilans finansowany swojego nieudanego przedsięwzięcia na Górze Chrobrego. Może najpierw przepracujcie temat, a potem dopiero deklarujcie w mediach jak zagłosujecie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 2
  (2018-03-05)
 • @narciarz - to może niech te 3,5 tysiąca osób założy swoją działalność i przejmie wszystko po dotychczasowej firmie? skoro uważają, ze to jest tak świetny pomysł, to po co chcą go oddać miastu? a może wiedzą, że do takiego czegoś się dokłada i chcą, by miasto dopłacało, aby oni sobie du. p. ę wozili na nartach, może jeszcze za darmo?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21 9
  (2018-03-05)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Ręcznik z haftem
Naszywki
Naszywka HERB ELBLĄGA