Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podsumowano program „Bezpieczny senior”

 
Elbląg, Podsumowano program „Bezpieczny senior” fot. policja
Rek

Blisko setka seniorów uczestniczyła we wczorajszych (7 czerwca) zajęciach Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych. Zajęcia były także okazją do podsumowania miejskiego programu „Bezpieczny senior”, w którym brali udział policjanci z elbląskiej komendy.

Kilkadziesiąt spotkań z osobami starszymi, wydanie i rozpropagowanie ulotek ostrzegających przed oszustami, a także stworzenie wspólnie z Urzędem Miejskim w Elblągu ostrzegawczego spotu pt. „Na wnuczka”, który był emitowany m.in. w Telewizji Elbląskiej to tylko niektóre z przedsięwzięć, jakie realizowali policjanci, by chronić osoby starsze przed działaniem oszustów. - Ci, którzy próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób, podają się często za „wnuczków”, „policjantów CBŚP”, hydraulików czy nawet ostatnio pracowników telewizji kablowej – mówił do seniorów zgromadzonych w sali Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej insp. Krzysztof Konert Komendant Miejski Policji w Elblągu. – Zatrzymywanie i stawianie tych osób przed sądem to jedno a edukacja drugie. My kładziemy nacisk szczególnie na edukację, ponieważ wtedy możemy skuteczniej przeciwdziałać temu przestępstwu. Co nie znaczy, że nie ścigamy sprawców. W kilku takich sprawach zatrzymane przez nas osoby zostały tymczasowo aresztowane.
     Na podsumowaniu programu „Bezpieczny senior” było blisko sto osób. To jednak tylko grupa słuchaczy Uniwersytetu III Wieku. Sama kampania ostrzegająca osoby starsze dotarła do kilkunastu tysięcy seniorów w samym Elblągu i jego okolicach. Spot telewizyjny, którego przesłaniem było zdanie „Jesteś prawdziwą babcią. Nie daj się oszukać nieprawdziwemu wnuczkowi”, widziało kilka tysięcy elblążan.  - Aby ostrzegać starsze osoby przed przestępcami wyłudzającymi pieniądze, rozpoczęliśmy współpracę z biskupem elbląskim oraz kapelanem policji – mówił nadkom. Marek Cieślak z Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń. – To właśnie podczas ogłoszeń duszpasterskich był odczytywany list otwarty komendanta do mieszkańców. Przyniosło to pożądane efekty. Jednym z nich jest to, że coraz mniej osób daje się „nabrać” fałszywym wnuczkom czy fałszywym policjantom.
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem