Środa 17-10-2018, imieniny Ignacego, Wiktora
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Otwarcie wiaduktu z prezydentem Otwarcie wiaduktu z prezydentem

Pół roku pracy strażników (podsumowanie)

27 strażników nałożyło 800 mandatów karnych, odnotowało 3 tys. 466 wykroczeń, zatrzymało 11 sprawców przestępstw - to bilans pierwszego półrocza 2004 r. pracy elbląskiej Straży Miejskiej. Komendant Jan Korzeniowski przedstawił podsumowanie prezydentowi Elbląga Henrykowi Słoninie.

Strażnicy miejscy pełnią służbę na dwie zmiany - w godz. od 7.30 do 15.30 i od 13.00 do 21.00. W soboty pracują na targowisku miejskim przy ul. Płk. Dabka , przy Urzędzie Stanu Cywilnego i, w zależności od potrzeb, w miejscach, gdzie odbywają się imprezy masowe. Podobnie jest w niedziele i święta.
     - Od początku stycznia do końca czerwca 2004 r. Straż Miejska w Elblągu wykonała 1763 służby, z czego: 1578 samodzielnych, 160 z policją i 25 z innymi organami: żandarmerią, Sanepidem, Inspekcją Handlową, Strażą Leśną oraz na bieżąco z Powiatowym Nadzorem Budowlanym, Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, ZBK, spółdzielniami mieszkaniowymi - relacjonował na kolegium prezydenckim komendant Jan Korzeniowski. - Przez ten czas strażnicy odnotowali 3 tys. 466 wykroczeń, nałożyli 800 mandatów karnych , pouczyli 2 tys. 599 osób, zatrzymali 11 sprawców przestępstw, 7 poszukiwanych, załatwili także 5 tys. 110 interwencji oraz skontrolowali 1 tys.185 posesji.
     Do najczęściej popełnianych wykroczeń, za które strażnicy karali mandatami karnymi, należały: wykroczenia przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu – (503 mandaty) oraz przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji (214 mandaty).
     - Straż Miejska współpracuje z Komendą Miejską Policji w Elblągu - dodał J. Korzeniowski. - W dni powszednie od godz. 13.00 do 21.00 służba na terenie miasta pełniona jest wspólnie z policjantami. W I półroczu 2004r. odbyliśmy łącznie 160 takich służb.
     Oprócz załatwiania spraw administracyjno-porządkowych, które należą do głównych zadań straży, jej funkcjonariusze reagują na wszelkie przypadki popełniania przestępstw. Świadczy o tym zatrzymanie 11 osób na gorącym uczynku. Byli to złodzieje, sprawcy pobić, nielegalni handlarze, dealerzy narkotyków. Straż Miejska współpracuje z MOPS w udzielaniu pomocy osobom wymagającym opieki socjalnej, w tym bezdomnym.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • "Dla strażnika" Gdyby nie Oni, dzielni tacy, Będący naszą wielką ostoją, Mądrzy i dobrzy w swojej pracy, Przecież nikogo się nie boją. Chociaż waleczni są jak tygrysy, Często się snują jak stare ramole, Boi się ich prawie każdy łysy, .... [usunięte-portEl] mać co ja mam na kole ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  radosny poeta(2004-09-11)
 • "Dla strażnika" Gdyby nie Oni, dzielni tacy, Będący naszą wielką ostoją, Mądrzy i dobrzy w swojej pracy, Przecież nikogo się nie boją. Chociaż waleczni są jak tygrysy, Często się snują jak stare ramole, Boi się ich prawie każdy łysy, ....Cholera co ja mam na kole ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  radosny poeta(2004-09-11)
 • Zlikwidować tych darmozjadó, bo boją się zwykłemu menelowi uwagę zwrócić, a za swoje nieróbstwe biorą tylko kasę. e pieniądze powinna otrzymać policja, która ma coraz lepsze wyniki w naszym mieśćie. I to policja powinna za te pieniądze zatrudnić dodatkowych ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elblążanin(2004-09-11)
 • Nasi straznicy miejscy niedługo nie zmieszczą się do samochodów, banda grubasów i gburów myślących, że wszystko im wolno. Mają siebie za lepszych od policji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ja(2004-09-11)
 • Może czas wywalic tych nierobów,którzy scigaja meneli piojacych w Parku a w zaułek nie wejda bo sie boja.Manadaty to oni piszą,bezdomnym i niepracujacym.........szkoda naszej kasy .........
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  obserwator2(2004-09-12)
 • ilość mandatów podana tylko jestem ciekaw na jaką kwotę (a ile wpłynęło faktycznie do kasy miejskiej). I prosiłbym o podanie bilansu : koszty utrzymania a osiągnięte z ich pracy przychody.................................
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  metaxa(2004-09-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Cats Best 10L
ichtovit
Krewetkarium
Artemia