Środa 22-05-2019, imieniny Wiesława, Heleny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pola Nadziei 2013. Sprawozdanie

 
Elbląg, Pola Nadziei 2013. Sprawozdanie
fot. nadesłana

Co roku, w wielu miejscach na świecie tysiące ludzi bierze udział w programie „Pola Nadziei” sadząc cebulki, propagując zasady opieki paliatywnej poprzez edukację społeczną oraz kwestując na rzecz hospicjów, dając w zamian żonkil-kwiat symbolizujący nadzieję.

27 kwietnia 2013 roku na elbląskie żonkilowe pole weszli wolontariusze, którzy zbiórkę kwiatów zaczęli o 8 rano, mimo siąpiącego deszczu. Padało do ok. 10.30, co i tak nie zniechęciło wolontariuszy. Plac Jagiellończyka zapełniał się sukcesywnie do 11, kiedy to rozpoczęliśmy festyn. Dyrektor Hospicjum Wiesława Pokropska powiedziała do zgromadzonych kilka ciepłych słów i podziękowała im za przybycie.
     Na scenie jako pierwsze zaśpiewały dzieci z Przedszkola nr 13, następnie uczestnicy konkursu „Jubileuszowy baner na 20-lecie hospicjum stacjonarnego w Elblągu” zaprezentowali prace konkursowe, czyli zespołowo wykonane banery.
     Elbląscy Strażacy przyjechali samochodem ratowniczo-gaśniczym JRG 2, zaprezentowali sprzęt gaśniczy, zrobili pokaz ratownictwa medycznego, omówili zasady bezpieczeństwa w domu, szkole, na wakacjach itp., w namiocie (stanowisko edukacyjne), gdzie znajdowała się wystawa sprzętu ratowniczego oraz fantom do prezentacji udzielania I -szej pomocy. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego udostępnił tor przeszkód oraz symulator zderzeń, z atrakcji korzystały tak dzieci jak i dorośli.
     W namiocie PGNiG wolontariuszki malowały twarzyczki, kolejka do namiotu ciągnęła się do końca festynu. Młodzież z Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego można było skorzystać z instruktażu robienia dużych baniek mydlanych, nauczyć się obsługi poi/kijów ogniowych, żonglowania, jazdy na monocyklu oraz kręcenia talerzami. W żonkilowych szczudlarzy wcielili się członkowie Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej "Kuźnia Pruska" z Pasłęka.
     Uczennice Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym rysowały kredą żonkilowe rysunki na Placu, dołączały do nich dzieci zainteresowane tworzeniem żonkilowych rysunków.
     Na scenie wystąpiły w ciągu dnia grupy „Skaczące Nutki” oraz „Teen Tones” pod kier. Macieja Skrzypczaka z CSE „Światowid” .
     W tym roku dodatkową atrakcję zapewnili właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego z Piastowa, którzy udostępnili nam piękną żonkilową bryczkę, która woziła po mieście uczestników festynu.
     Pod koniec festynu nagrodziliśmy uczestników konkursu bardzo pięknymi nagrodami.
     Tego dnia odbywała się także kwesta w Kauflandzie i Leclercu oraz na terenie Elbląga.
     Natomiast 28 kwietnia kwesta odbywała się przy Parafii św. Józefa w Pasłęku, a do końca maja w pasłęckich szkołach i przedszkolach.
     W ramach tegorocznej akcji Pola Nadziei wolontariusze kwestowali na rzecz Hospicjum Elbląskiego na terenie Elbląga i Pasłęka, otrzymaliśmy też darowizny. Pozyskana kwota z całej akcji, po odliczeniu kosztów organizacji wyniosła 18590,27 zł.
     W tym w ramach zbiórki publicznej w Elblągu zebraliśmy kwotę 16132,68 zł, zbiórka publiczna w Pasłęku wyniosła 2929,27 zł.
     Elbląski festyn odbywał się w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląg.
     Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.
     Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszy i ich opiekunów, dziękujemy szkołom, przedszkolom, firmom i osobom. Kolejność wymienionych poniżej jest przypadkowa:
     Firma ATUT, CT ,ELZAMBUD, Kaufland, Leclerc, CSE Światowid, Stowarzyszenie Elblag Europa i Elbląski Oddział Abstrakcyjny, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, Gospodarstwo Agroturystyczne "Pod Lasem", Straż Pożarna w Elblągu, WORD, Liceum im. J. Romanowskiej, PGNiG, Cleaner.
     Dziękujemy Patronom medialnym: Dziennik Elbląski, PortEl, Telewizja Elbląska.
     Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami, a których tu nie wymieniliśmy z imienia.
     Więcej o nas na: www.ehospicjum.pl
     Zobacz zdjęcia cz.1 i zdjęcia cz. 2.
     
Akcja objęta była patronatem medialnym Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl
     
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

ZWYCIĘSKI SUV C5 AIRCROSS - HADM Gramatowski
Rabaty do 11 000 zł na auta z rocznika 2019 w
Ostatnie sztuki Skody Rapid w salonie HADM
Skoda Fabia z LPG już od 46 000 zł! - HADM