Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Policja i OPS o przemocy

 
Elbląg, Policja i OPS o przemocy fot. nadesłana
Rek

Wczoraj (13 marca) w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Komendanta Powiatowego Policji na temat współpracy pomiędzy przedstawicielami policji, a przedstawicielami pomocy społecznej w zakresie realizacji działań na rzecz osób i dzieci doznających przemocy w rodzinie.

Przemoc w rodzinie to jedna z najtrudniejszych do rozwiązania, a zarazem jedna z najdotkliwszych w skutkach dla jednostek, rodzin i społeczeństwa kwestii społecznych. To właśnie problemowi przemocy oraz trudnej sytuacji ofiar, w tym także dzieci i koniecznej wspólnej reakcji funkcjonariuszy i przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej zostało poświęcone wczorajsze spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie.
     Przedsięwzięcie rozpoczęło się powitaniem zgromadzonych gości przez I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie – podinsp. Roberta Mikusika. W swoim wystąpieniu podkreślił ważną rolę zebranych służb w realizacji zadań wynikających z ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
     W spotkaniu uczestniczyli Nalczelnik Wydziału Prewencji KPP w Braniewie – asp.szt.Adam Paszkiewicz, koordynator procedury ,,Niebieskiej Karty’’- st.post.Jolanta Ciszewska, pracownicy MOPS w Braniewie, GOPS w Braniewie,MGOPS we Fromborku,GOPS w Wilczętach,GOPS w Płoskinii, GOPS w Lelkowie, pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie oraz dzielnicowi.
     Zgromadzonym gościom zaprezentowano efekty wspólnych działań przedstawicieli policji i służb pomocy społecznej , odwołując się do programu pilotażowego wdrożenia algorytmów i kwestionariuszy szacowania ryzyka zagrożenia życia i zdrowia w związku z przemocą w rodzinie w województwie lubuskim.
     W trakcie spotkania funkcjonariusze uświadamiali jakże ważnym elementem współpracy jest całodobowa gotowość przystąpienia przez dyżurnych pracowników socjalnych do czynności interwencyjnych na telefoniczne wezwanie policjanta w sytuacji zatrzymania sprawcy przemocy, konieczności zapewnienia opieki małoletnim czy konieczności zapewnienia specjalistycznego wsparcia.
     Zebrani przedyskutowali również procedury interwencji w przypadku stwierdzenia stosowania przemocy w rodzinie wobec dzieci oraz skuteczne sposoby informowania i przepływu informacji pomiędzy jednostkami o dzieciach umieszczanych w pieczy zastępczej.
     W trakcie rozmów ustalono, że zostanie powołany specjalny zespół, który podczas systematycznych spotkań wypracuje optymalne zasady postepowania w przypadku odebrania dziecka z rodziny w związku z przemocą w rodzinie oraz wsparcia dla osób, co do których istnieje podejrzenie, że są dotknięte przemocą

st. post. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe