Środa 27-03-2019, imieniny Lidii, Ernesta
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Policjanci świętowali z mieszkańcami

 

Policjanci z braniewskiej jednostki obchodzili swoje święto we Fromborku. Nie zabrakło nominacji i wyróżnień dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, a obchody zakończyły się festynem, na który zaproszono wszystkich mieszkańców.

Podczas tegorocznego święta awansowano 32 funkcjonariuszy: 5 w korpusie szeregowych, 11 w korpusie podoficerów, 15 w korpusie aspirantów, 1 w korpusie oficerów młodszych. Wśród nich 6 policjantów otrzymało wyróżnienia w formie przedterminowego mianowania na wyższy stopień policyjny. Jest to wyróżnienie policjanta, który wzorowo wykonuje obowiązki, przejawia inicjatywę w służbie i doskonali kwalifikacje zawodowe.
     Święto policji to szczególny dzień nie tylko dla policjantów, ale i pracowników cywilnych. Podczas uroczystej akademii podinsp. Edward Szydłowski, komendant powiatowy policji w Braniewie, podziękował 24 osobom, bez których codzienna służba funkcjonariuszy byłaby niemożliwa.
     Na wniosek komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP nadał trzem policjantom Komendy Powiatowej Policji w Braniewie „Brązowy Medal za zasługi dla pożarnictwa”. Szczególne odznaczenie otrzymali kom. Tadeusz Telenga, mł. asp. Maciej Suchecki oraz mł. asp. Kamil Nadziejko.
     Od kilkunastu lat policjanci oraz pracownicy cywilni dzielą się najcenniejszym darem z potrzebującymi oddając krew. Podczas tegorocznej akademii prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Niebieska Kropla” przy Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie odznaczył dwoje funkcjonariuszy : st. asp. Sebastiana Strzałkowskiego, który otrzymał Srebrny Medal Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi oraz asp. szt. Monikę Stogowską, odznaczoną Brązowym Medalem Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi.
     Święto Policji to także doskonała okazja, by podziękować tym, którzy każdego roku wspierają działania funkcjonariuszy. Podinsp. Edward Szydłowski wręczył przedstawicielom instytucji, samorządów lokalnych i współpracujących z policją służb mundurowych upominki, jako dowód uznania za okazaną pomoc w realizacji działań naszych działań na rzecz mieszkańców naszego powiatu oraz za współpracę między służbami w obszarze bezpieczeństwa lokalnego.
     Corocznym obchodom święta policji towarzyszą turnieje o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie. Podczas akademii wręczono nagrody zwycięzcom zawodów wędkarskich, turnieju piłki nożnej i zawodów strzeleckich. Akademia zakończyła się wystąpieniami zaproszonych gości. Przemówienia okolicznościowe wygłosili – insp. Andrzej Zielonka, pierwszy zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Sławomir Sadowski, wicewojewoda warmińsko-mazurski, Leszek Dziąg, starosta braniewski oraz przedstawiciele lokalnych samorządów.  

 


     Po części oficjalnej policjanci zaprosili wszystkich do portu we Fromborku, gdzie zorganizowano festyn dla wszystkich mieszkańców. Policjanci oraz służby mundurowe zaprezentowały swój specjalistyczny sprzęt. Zabawę rozpoczęto od pokazu tresury i posłuszeństwa policyjnych psów służbowych. Następnie widzowie mogli zobaczyć, jak podczas interwencji wobec agresywnego mężczyzny zachowują się czworonogi.
     W trakcie festynu funkcjonariusze, wspierani przez pracowników Miejskiego Domu Kultury we Fromborku, zorganizowali wiele konkursów dla dzieci. Najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności na rowerowym torze przeszkód, rywalizowali podczas jazdy hulajnogą, a także sprawdzali, jak ciężko utrzymać równowagę chodząc z założonymi alkogoglami. Na zwycięzców czekały cenne nagrody, które zostały ufundowane przez lokalne samorządy. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy znaczek, balon oraz odblaski.

mł. asp. Maciej Suchecki, Zespół Prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Pieczątki Trodat
Clinex Glass
Clinex Grill