Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Policyjne ćwiczenia sztabowe

 
Elbląg, Policyjne ćwiczenia sztabowe
fot. nadesłana
Rek

Uprowadzenie dla okupu ucznia w szkole przez uzbrojonych napastników i groźba użycia materiałów wybuchowych połączyły policyjne siły i środki. Ten czarny scenariusz to tylko ćwiczenia braniewskich funkcjonariuszy.

W policyjnych ćwiczeniach sztabowych wzięli udział policjanci z Braniewa, antyterroryści z Olsztyna, funkcjonariusze oddziału prewencji oraz straż graniczna. Tłem do ćwiczeń było następujące założenie: do jednej ze szkół ponadgimnazjalnych w Braniewie wdzierają się uzbrojeni, zamaskowani napastnicy, którzy uprowadzają jednego z uczniów. Terroryści grożą, że użyją materiałów wybuchowych. Funkcjonariusze zabezpieczają teren,a dyrekcja szkoły podejmują decyzję o ewakuacji wszystkich uczniów oraz personelu. Oficer dyżurny policji kieruje na miejsce oddziały prewencji i antyterrorystów. Policjanci nie pozwalają by napastnicy opuścili budynek. Rozmowy prowadzone przez negocjatora nie przynoszą oczekiwanego efektu, słychać strzały. Zapada więc decyzja o siłowym wejściu olsztyńskiej sekcji antyterrorystycznej. Po chwilowym szturmie napastnicy zostają obezwładnieni i wyprowadzeni z budynku, gdzie przejmuje ich policyjny patrol. Funkcjonariusze rozpoznania minersko – pirotechnicznego sprawdzają pomieszczenia pod kątem ujawnienia środków pirotechnicznych. W jednej z sal zabezpieczają podejrzane pudełko. Obecny na miejscu funkcjonariusz straży granicznej z psem służbowym przeznaczonym do identyfikowania materiałów wybuchowych potwierdza, że w środku jest ładunek. Policjanci wciąż zabezpieczają budynek. W tym samym czasie grupa antyterrorystów zabiera niebezpieczny pakunek, a następnie detonuje go.
     Mimo, że były to tylko ćwiczenia, to jednak wszyscy uczestnicy profesjonalnie zrealizowali założenia scenariusza. Dzięki takim działaniom policyjne służby sprawnie mogą wykorzystać siły i środki będące w ich dyspozycji, gdy zaistnieje taka potrzeba. Ćwiczenia te dają także dyrekcji szkoły możliwość sprawdzenia, czy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia podopiecznych są oni w stanie sprawnie ich wyprowadzić na zewnątrz.
     Na zakończenie Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Braniewie spotkał się ponownie ze wszystkimi uczniami. W trakcie swojego wystąpienia przypominał o zasadach umożliwiających szybką ewakuację. Zaznaczył także, że gdyby podobna sytuacja wydarzyła się w rzeczywistości, uczniowie dbając o swoje bezpieczeństwo powinni bezwzględnie wykonywać polecenia, a w przypadku padania strzałów powinni przyjąć pozycję leżącą z rękoma zakrywającymi głowę. asp.szt. Adam Paszkiewicz uzmysławiał także słuchaczom niezwykle ważną rolę specjalnej strefy, którą w takich sytuacjach wyznaczają policjanci, gdyż niejednokrotnie pozostanie właśnie w niej minimalizuje prawdopodobieństwo odniesienia obrażeń.
sierż. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Ćwiczenia na wypadek gdyby Elblążanie chcieli protestować jak w Warszawie w sprawie przekrętów wyborczych :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2014-11-21)
 • na sucho i wśród własnych bezbronnych obywateli albo uzbrojonych w proce to suchary zeżreć możecie malowane zuchy i się pochwalić dokonaniami w mediach. Co z realnym zagrożeniem ze strony Rosji jak wam saperką ruski sałdat łeb na pół rozwali ? Też będziecie tacy dzielni czy w tylko gacie do pralni oddacie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2014-11-21)
 • jutro w gansku demonstracja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2014-11-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
Promocja RATY 0%
Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 4