Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Policyjne szkolenie w EPT

 
Elbląg, Policyjne szkolenie w EPT fot. nadesłana
Rek

Elbląski Park Technologiczny gościł dziś osoby mające wiele wspólnego z techniką kryminalistyczną. Już po raz czwarty odbyło się tam szkolenie dla techników kryminalistyki Policji, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Urzędu Celnego oraz Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

Cykliczność szkoleń techników wpisała się już na stałe w kalendarz pracy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Inicjatorem i pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest asp. szt. Arkadiusz Kieca, kierownik zespołu techników elbląskiej komendy. Dziś podczas otwarcia szkolenia, obecna na nim wicewojewoda Grażyna Kluge odznaczyła Arkadiusza Kiecę przyznanym przez Prezydenta RP, Medalem za Długoletnią Służbę.
     Wśród tematów szkoleniowych były m.in.: omawiane zasady prowadzenia śledztwa po wybuchu, a także temat realizowany przez Sekcję Psychologów KWP „Ślad psychologiczny – kierunek na sprawcę”. Tę część poprowadził podinsp. Jacek Doliński kierownik tej sekcji.
     Dzięki gościnności, szkolenie już po raz trzeci odbywa się w Elbląskim Parku Technologicznym. Pierwsze miało miejsce w KMP w Elblągu jednak organizatorzy postanowili wykorzystać bazę laboratoryjną i nie tylko zorganizować tam szkolenie, ale i zaprezentować możliwości badawcze EPT i wykorzystanie ich w pracy kryminalistycznej.
     - Mamy dzięki temu okazję pokazać na przykładach konkretnych spraw jaki rodzaj badań był wykonywany – tłumaczy Kieca – Było tak m.in. podczas pracy nad sprawą zanieczyszczenia wody na terenie rezerwatu Druzno. Pracownicy części laboratoryjnej EPT zaprezentowali wyniki końcowe oraz sam zakres takiej analizy i ilość badanych wtedy czynników.
     EPT udostępniło swoje laboratoria, gdzie można było zobaczyć ich wyposażenie i tym samym możliwości badawcze Elbląskiego Parku Technologicznego. W szkoleniu wzięli udział policyjni technicy z Elbląga oraz 10 komend województwa warmińsko-mazurskiego oraz 3 komend policji województwa pomorskiego. EPT gościło łącznie ponad 70 osób.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe