UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Półmetek wakacji za nami

 
Elbląg, Półmetek wakacji za nami
fot. nadesłana

Pomimo, tego że trwają wakacje nie oznacza to, że policyjna edukacja najmłodszych i tych trochę starszych została przerwana. Policjanci są na półmetku wakacyjnych spotkań z dziećmi i młodzieżą wypoczywająca na koloniach i półkoloniach. Połowa wakacji to również czas na podsumowanie dotychczasowej pracy.

Przez ponad miesiąc policjanci w ramach akcji „Bezpieczne Lato na Warmii i Mazurach - Dzielnicowy w Szkole” działali w 39 szkołach na terenie powiatu. W tym czasie odbyli 266 spotkań. Największa część, bo aż 244 z nich dotyczyła dzieci z klas podstawowych. 18 spotkań zorganizowanych było dla uczniów klas gimnazjalnych a w 4 wzięła udział młodzież ponadgimnazjalna. Jak nie trudno się domyślić program tych spotkań jest zróżnicowany a policjanci dostosowują omawiane tematy do odbiorców oraz ich wieku. Mowa jest tu m.in. o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, podróżowaniu, unikaniu zagrożeń oraz profilaktyce uzależnień. W tym poruszane jest także zagadnienie „dopalaczy”. W tym celu elbląscy policjanci wykorzystują pomoce dydaktyczne zarówno te przekazane przez Urząd Miejski – walizka z imitacjami środków odurzających oraz ulotki i plakaty stworzone wspólnie z „Sanepidem” i uczniami Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.
       Ponadto policjanci skontrolowali 7 miejsc letniego, zorganizowanego wypoczynku. Kontrole te prowadzone są wspólnie z pracownikami Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu, pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Straży Pożarnej. Kontroli poddano legalność prowadzonego wypoczynku – zgłoszenia w Kuratorium Oświaty, przygotowanie merytoryczne kadry pedagogicznej, stan obiektów oraz zabezpieczenie terenu.
       - Podczas kontroli uwrażliwialiśmy organizatorów na zwracanie uwagi na stan trzeźwości wychowawców i wychowanków, na osoby kręcące się wokół placówki w której przebywa młodzież, czy osoby te nie próbują sprzedawać wypoczywającym środki odurzające – mówi nadkom. Alina Zając z Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Elblągu. - Informowano również o możliwości skontrolowania autokaru wiozącego dzieci na wycieczki przez funkcjonariuszy Ruchu Drogowego.
       Dzieci i młodzież otrzymały elementy odblaskowe zakupione w ramach Programu Prewencyjnego „Bezpieczny Elbląg”.

 


       W lipcu w czasie działań „Otwarte jednostki Policji”, w samej komendzie przeprowadzono także 8 spotkań z dziećmi i młodzieżą z półkolonii. Dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętu będącego na wyposażeniu policjantów oraz wykazania się w konkursie na temat „Co wiem na temat bezpieczeństwa”.
       W czasie obchodów Święta Policji funkcjonariusze elbląskiej Policji i Komisariatu Policji w Pasłęku zorganizowali festyn dla mieszkańców. Tam też odbyły się konkursy plastyczne i sprawnościowe dla najmłodszych. Nagrody dla zwycięzców ufundowane zostały przez Starostę Elbląskiego i Gminną Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pasłęku i Młynarach.
      
      
      
      

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama