UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Północ to dla mnie … coś specjalnego!

 

Co łączy Pomorze, Kujawy oraz Warmię i Mazury? Jest to na pewno najpopularniejsze piwo Północy, czyli warzony w Elblągu Specjal. Ale jest jeszcze coś wyjątkowego. To niepowtarzalna przyroda, która powoduje, że chce się tam wracać. Północ to dla wielu z nas turystyczny raj, gdzie piękno natury łączy się z obecną na każdym kroku historią i tradycją.


     Gdańsk, Tczew, Toruń, Elbląg, Olsztyn … podróż po północy Polski, to niczym otwieranie kolejnych stron w kronice opisującej przeszłość tej krainy. Taka wyprawa dostarcza wiele przeżyć i emocji. Nie trzeba być żeglarzem, aby zachwycić się pięknem schowanych między lasami warmińskich i mazurskich jezior. Kiedy po raz pierwszy poczujesz zapach budzącej się przyrody, zobaczysz leciutką mgłę unoszącą się rankiem nad wodą, będziesz tam wracał.
     - Bałtyk był w moim życiu czymś naturalnym, pochodzę z Gdyni. Przez lata uważałem, że nie ma nic piękniejszego niż morze. Jeśli spacer z dziewczyną, to tylko plaża. Jeśli rybka, to tylko dorsz. Aż odkryłem, dzięki mojej żonie, która pochodzi z Pasymia, przepiękne warmińskie jeziora – śmieje się Bernard, emerytowany oficer Marynarki Wojennej. - Wyremontowałem tam starą chałupę, pomost nad jeziorem, kupiłem łódkę. Dziś dorsza, którego nadal uwielbiam, coraz częściej zastępuje sandacz lub szczupak. A to wszystko na północy Polski, trzy godziny jazdy samochodem z Gdyni. Dla nas, to są nasze specjalne miejsca – dodaje.

 

Północ to też różnorodna kuchnia wykorzystująca bogactwo morza, jezior, rzek, lasów czy sadów i pól. Często znajdzie się podobne regionalne potrawy, które nawet jeśli różnią się składnikami, to opierają się na tym, co mieszkańcom tych ziem przez stulecia przynosiła natura. Kuchnie na Pomorzu, Kujawach, Warmii i Mazurach to w dużym stopniu ryby przyrządzane na tysiąc sposobów, ale też syte zupy z mięsa, podrobów czy owoców, zabielane mlekiem lub śmietaną. Naturalnym składnikiem potraw są oczywiście grzyby. Nie bez powodu, to lasy Północy zajmują wysokie pozycje w jesiennych rankingach grzybiarskich. Z kolei nic nie łączy tak Kaszub i Kujaw, jak listopadowe kulinarne święto, kiedy to „na Świętego Marcina najlepsza gęsina”.
     Dziedzictwo kulturowe Północy, krainy twardych i honorowych ludzi, to bogata i burzliwa historia, szacunek dla dokonań poprzednich pokoleń. Dla piwa Specjal regionalna tożsamość oraz przywiązanie do lokalnych tradycji to idea przyświecająca działaniom marki. Północ to miejsce niepowtarzalne i o wyjątkowej naturze. Północ oznacza dumę.
     
     
     Więcej na: http://legendapolnocy.pl/kurier.html
     
     

------ artykuł sponsorowany ------
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywka GODŁO
Naszywki