Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Polskie metody na rosyjskim gruncie

W Elblągu przebywa grupa 25 nauczycieli z Kaliningradu. Rosyjscy pedagodzy obserwują i uczestniczą w zajęciach polskich szkół średnich. Zdobyte doświadczenia będą próbowali wykorzystać podczas pracy w swoich szkołach.

Rosjanie pozostaną w Polsce do czwartku. Są to głownie nauczyciele historii czy geografii. W trakcie pobytu spotkają się z kadrą i uczniami szkół średnich nie tylko w Elblągu, ale także w Pasłęku, Sztumie czy Lidzbarku Warmińskim. Będą uczestniczyć w zajęciach poruszających m.in. problemy społeczeństwa obywatelskiego, ochrony środowiska i praw człowieka.
     - Wydaje mi się, że jesteśmy trochę dalej od Rosjan w kwestii metod nauczania - mówi Stanisław Wojtasiak, dyrektor Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej i Turystycznej w Elblągu. - Może uda nam się te polskie metody zaszczepić na gruncie rosyjskim.
     W maju z rewizytą do Kaliningradu uda się z kolei kilku polskich nauczycieli. Wynikiem tych spotkań ma być konspekt, swoisty poradnik dla pedagogów z województwa warmińsko - mazurskiego oraz obwodu kaliningradzkiego.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Panie Wojtasiak. Nigdy Pan nie był nauczycielem, niech Pan nie wypowiada się na temat metod nauczania - szczególnie w Rosji. Proszę spojrzeć, jak polscy nauczyciele dyktują treści podręcznikowe uczniom szkół średnich, np. na lekcjach chemii w III LO - tak "uczono" w Średniowieczu w Królestwie Polskim. Nauczyciele rosyjscy, nawet jeśli biedniejsi od polskich, stosują metody, jakie stosuje współczesna Europa - Zachodnia. Podczas dwuletniej pracy w szkołach rosyjskich - na kontrakcie polskiego MEN - nigdy nie zetknąłem się z nauczycielem dyktującym treści zawarte w podręczniku, w Polsce zaś, a jestem czynnym nauczycielem, wielokrotnie. Cieszę się, że przynajmniej spróbowano, warto czerpać z wzorów nie tylko zachodnich, za przykład niech posłuży Szkoła Podst. nr 23 z Jej Dyrektorem na czele, który od lat współpracuje ze szkołami kaliningradzkimi - i robi to, z wzajemnością, bez angażowania, Panie Wojtasiak, społecznych, czy też unijnych, pieniędzy!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    aktywny nauczyciel /nie aktywi(2003-03-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC
Serwis i oryginalne części Seat