Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pomóż wygrać przedszkolakom!

 
Elbląg, Pomóż wygrać przedszkolakom! fot. nadesłana
Rek

Nasze Przedszkole, które nazywamy Przedszkolem na "5" mieści się w starej elbląskiej dzielnicy – Zawodzie (za kanałem , przy ul. Szańcowej 9). Jako placówka twórcza i aktywna inicjująca wiele nowych przedsięwzięć postanowiliśmy podjąć kolejne wyzwanie.

Jesteśmy jedyną placówką z Elbląga i okolic, która zgłosiła do ogólnopolskiego konkursu grantowego organizowanego przez Fundację AVIVA „To dla mnie ważne” inicjatywę noszącą nazwę Ogród kreatywny „Zielone płuca Zawodzia”. W naszej dzielnicy nie ma żadnego zielonego parku, ogrodu ekologicznego. Pragniemy stać się pierwszą placówką oświatową w tej okolicy, która stworzyłaby niepowtarzalne, wyjątkowe miejsce, które miałoby charakter wychowawczo - dydaktyczny. Byłby to teren pełen otaczającej pięknej zieleni, miejsce wypoczynku, zabawy, doświadczania, eksperymentowania oraz relaksacji na łonie natury. Właściwa organizacja przestrzeni przyczyni się do rozwoju, stworzy takie miejsce, które pozwoli przebywającym odkryć własne możliwości, rozwijać pasje i zainteresowania. Projekt zakłada podzielenie terenu ogrodu przedszkolnego na strefy pełniące różne funkcje: zabawową, edukacyjną, wypoczynkową, ogrodniczą. Strefy te są w sposób przemyślany powiązane ze sobą, tworząc wspólną całość. Główne działania, jakie chcielibyśmy podjąć to stworzenie chodnikowej gry planszowej "Pod chmurką" (Tworząc ją pragniemy zachęcać dzieci i dorosłych do integracji poprzez rozgrywanie cyklicznych oraz okazjonalnych turniejów, imprez plenerowych czy uroczystości przedszkolnych. Wskazywać kreatywne formy spędzania wolnego czasu na powietrzu. Promować gry planszowe jako alternatywę gier komputerowych), powstanie kreatywnego placu zabaw "Mali zdobywcy" (Plac zawierałby urządzenia, które zmusiłyby dzieci do działania, odkrywania i eksperymentowania typu: ścianka funkcyjna, ścianka wspinaczkowa, tablice sensoryczne, ścieżki sensoryczne, sita i bęben do przesiewania piasku, zestawy sprawnościowe i wiele innych paneli edukacyjnych. Wszystkie dzieci, zarówno młodsze jak i te starsze będą miały okazję podejmować nieznane im do tej pory wyzwania i doświadczenia). Aby spełnić marzenia dzieci, musimy zdobyć jak najwięcej głosów. Każdy głos przybliża nas do uzyskania funduszy (35 tys. zł) na ogród. Jesteśmy w upragnionej TOP 20, najlepszych projektów, do zakończenia konkursu pozostało kilka dni (termin upływa 18 maja), nie możemy jeszcze czuć się bezpieczni, ponieważ każdy chce wygrać. Pokażmy innym miastom, że Elbląg zawalczy i wygra.
     Poniższy link kieruje bezpośrednio na stronę naszej inicjatywy, gdzie można zagłosować.
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czapka z nadrukiem
Naszywka HERB ELBLĄGA
Polar z haftem
Naszywki