Poniedziałek 15-10-2018, imieniny Teresy, Florentyny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Mistrz Parkowania Mistrz Parkowania

Ponad podziałami

Andrzej Kempiński, rzecznik prasowy SLD w Elblągu, przewodniczący Rady Miejskiej, nadesłał oświadczenie i podziękowania dla elblążan za głosowanie w referendum. Treść publikujemy poniżej.

W sobotnio – niedzielnym referendum mieszkańcy ELBLAGA, tak jak i całej Polski w zdecydowanej większości potwierdzili wolę naszej wspólnej przyszłości w zjednoczonej Europie. Wybraliśmy szansę na lepszą przyszłość dla nas, naszych dzieci i wnuków. To wydarzenie jest dla nas także największym wyzwaniem.
     Dzisiaj, po wygranym referendum naszym obowiązkiem jest zrobić wszystko, by w powstałej sytuacji dobrze przygotować kraj do uczestnictwa w Unii, absorpcji środków pomocowych i wartości ideowych ważnych dla wszystkich obywateli Europy.
     Uznając odpowiedzialność za ogrom stojących przed nami wszystkimi zadań, mając w pamięci podziały i kontrowersje, które dzieliły polskie, ale także i elbląskie społeczeństwo, widzimy możliwość i potrzebę nowego otwarcia. Zostawmy historykom przeszłość i spory wówczas toczone. Połączmy swoje siły i umiejętności do pracy nad lepszą przyszłością naszego miasta i jego mieszkańców.
     Kierując ten apel do wszystkich formacji politycznych, organizacji pozarządowych i osób pełniących funkcje publiczne dajmy przykład, że właśnie w Elblągu, w naszej małej ojczyźnie, potrafimy przezwyciężyć partykularne interesy interesowi ogółu, że potrafimy wznieść się ponad wszelkie podziały, by w naszym mieście doprowadzić do poprawy bytu mieszkańców i pełnego wykorzystania szans, jakie niesie za sobą członkostwo Rzeczypospolitej w Unii Europejskiej.
     
     Zarząd, Parlamentarzyści, Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Elblągu
     
     ***
     
     Drodzy Elblążanie!
     Prosimy przyjąć serdeczne podziękowanie za wysoce obywatelską i patriotyczną postawę wykazaną w dniach referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
     Wszystkich nas cieszy wynik, ale nade wszystko, znaczący udział mieszkańców Elbląga w tym przełomowym dla przyszłości naszego kraju momencie.
     Jesteśmy przekonani, że decyzja podjęta w dniach 7 i 8 czerwca br. zaowocuje poprawą sytuacji kraju, pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać szanse rozwoju Elbląga i poprawy warunków życia jego mieszkańców, a przede wszystkim stworzy lepszą perspektywę dla naszych dzieci i wnuków.
     Życzymy sobie spełnienia naszych planów i marzeń w nowej rzeczywistości naszej Ojczyzny. Wszyscy mamy w tym swój wielki udział.
     
     Elbląski Sojusz Lewicy Demokratycznej

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

ichtovit
Karma dla papug średnich
Królik minaturka
Krewetkarium