Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poparcie dla Jerzego Wilka i krytyka wyborów

 
Elbląg, Poparcie dla Jerzego Wilka i krytyka wyborów
Lider Polski Razem popiera Jerzego Wilka z PiS, jako kandydata na prezydenta Elbląga (fot. WS)
Rek

- Wynik wyborów do sejmików oraz rad powiatów na dużą skalę został wypaczony – mówił Jarosław Gowin, lider Polski Razem, który przyjechał dziś (20 listopada) do Elbląga głównie po to, by poprzeć Jerzego Wilka, kandydata PiS na prezydenta miasta. Jak podkreślał podczas konferencji prasowej: - Kandydata uczciwego i stawiającego na rozwój.

Właściwie Prawo i Sprawiedliwość mianem "konferencji prasowej" określa spotkanie, na którym – owszem – obecni są dziennikarze, ale stanowią mniejszość. Większość bowiem to samorządowcy związani z PiS (dziś byli to m.in. radni miejscy), a także sympatycy tego ugrupowania. Ale mniejsza o większość, chodziło przecież o zaprezentowanie poparcia, jakiego Jerzemu Wilkowi – podobnie jak przed pierwszą turą wyborów – udzielił Jarosław Gowin. Podobnie, jak w październiku, tak i dziś lider Polski Razem chwalił Jerzego Wilka jako dobrego gospodarza miasta. - W ciągu roku zrobił dużo więcej dla Elbląga niż jego poprzednicy przez lata – powtórzył. - Zdążył naprawić wiele błędów i krzywd poprzedników. Jarosław Gowin zachwalał również Jerzego Wilka jako człowieka uczciwego: - Uczciwość towarzyszy całej jego drodze życiowej i zawodowej – zapewniał. - Tak było także podczas tej kampanii wyborczej.
     Jarosław Gowin powtórzył również to, co przekazał wcześniej mediom ogólnopolskim: - Wynik wyborów samorządowych na dużą skalę został wypaczony. Dotyczy to wyborów do sejmików oraz rad powiatów. Dziś każdy uczciwy Polak powinien zaprotestować przeciwko gigantycznej skali wypaczeń.

  Konferencja prasowa z udziałem Jarosława Gowina. Kto jest dziennikarzem, a kto nie? (fot. WS)
Konferencja prasowa z udziałem Jarosława Gowina. Kto jest dziennikarzem, a kto nie? (fot. WS)


     Zdaniem lidera Polski Razem, powodem błędów była książeczka do głosowania na radnych sejmików wojewódzkich i brak instrukcji, jak ją wypełnić. Wyborcy mieli mieć problemy z tą formą głosowania, dlatego tyle oddanych głosów nieważnych i ... prowadzenie w wielu województwach PSL. To ugrupowanie znalazło się bowiem na stronie pierwszej. -Trzeba przeliczyć to raz jeszcze, bo nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy, że w wielu województwach jedna partia, która do tej pory nie górowała w sondażach, nagle wygrywa albo wyprzedza jedną z tych partii, która dominowała – tak Gowin mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej w Krakowie. A dziś w Elblągu skrytykował Państwową Komisję Wyborczą: - Składa się ona z ludzi niekompetentnych.
     Z kolei Jerzy Wilk cieszył się z pierwszego kroku, który został wykonany do przejęcia władzy w Elblągu: - Po raz pierwszy w historii w Radzie Miejskiej zasiądzie 13 radnych PiS. Nie udało się to wcześniej ani Platformie Obywatelskiej, ani przez wiele lat rządzącej w mieście lewicy – cieszył się Jerzy Wilk. - Teraz krok drugi – wygrana w wyborach prezydenckich.
     Co jest najważniejszym zadaniem do wykonania dla przyszłych władz miasta? - Praca i inwestycje, o które będę zabiegał – mówił Jerzy Wilk.
     Problemem tak ważnym już nie jest (a był jeszcze podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej) rozwiązanie Straży Miejskiej. Podczas swojej prezydentury Jerzy Wilk postawił ostatecznie na restrukturyzację formacji, bo na jej rozwiązanie nie zgodzili się radni. Teraz PiS w radzie będzie miało większość. - Restrukturyzacja już daje poprawę – przekonywał prezydent Wilk. - Straż nie skupia się tylko na kierowcach i parkowaniu, ale dba również o to, by właściciele, którzy wyprowadzają pieski dbali o porządek w mieście, by był porządek na posesjach. Ponadto na likwidację Straży Miejskiej nie zgadza się wojewoda ani policja. Nie chciałbym więc składać obietnicy, której nie będę mógł dotrzymać – zakończył.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini