Niedziela 24-03-2019, imieniny Marka, Katarzyny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pora zacząć akcję "Zima"

Elbląg, Pora zacząć akcję "Zima"
fot. arch. AD

Podczas kolegium Prezydentowi Elbląga Henrykowi Słoninie przedstawiony został stan przygotowań miasta do "Akcji Zima". Z informacji przekazanych przez naczelników oraz szefów służb miejskich odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w sezonie zimowym wynika, iż firmy komunalne zapewniające właściwe funkcjonowanie miasta są gotowe do realizacji zadań.

Tak jak w latach ubiegłych, koordynacją prac zajmować się będzie powołany przez Prezydenta Miasta komitet ds. organizacji zimowego utrzymania Gminy Miasta Elbląg. W jego skład wchodzą między innymi: wiceprezydent Witold Wróblewski, naczelnicy oraz dyrektorzy firm komunalnych. Zadania związane z zimowym utrzymaniem dróg w mieście w sezonie 2010/11 realizować będzie Konsorcjum Komunalne w Elblągu, w skład którego wchodzą: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. (utrzymanie jezdni i parkingów) oraz Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. (w zakresie utrzymania chodników).
     Do obowiązków Konsorcjum należy między innymi: utrzymanie całodobowego dyżuru zimowego, zapobieganie i zwalczanie ślizgawicy i gołoledzi, zgarnianie śniegu i błota pośniegowego z jezdni, posypywanie jezdni i chodników piaskiem i środkami uszorstniającymi, wywóz nadmiernej ilości śniegu, i podczyszczanie jezdni i chodników.
     Na 1 listopada MPO będzie dysponowało 2 500 tonami mieszanki piasku i środków chemicznych, 5 500 tonami piasku, 200 tonami soli (z zagwarantowaną umową dostarczenia 1000 ton). Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ma obowiązek na trasach pierwszej kolejności odśnieżania w czasie 3 godzin od chwili ustania opadów śniegu i 2 godzin od stwierdzenia gołoledzi, lodowicy itp. Trasy drugiej kolejności mają być odśnieżone w czasie 6 godzin od chwili ustania opadów śniegu lub zjawisk atmosferycznych: gołoledzi, lodowicy, śliskości pośniegowej.
     Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów ma obowiązek na trasach pierwszej kolejności odśnieżania w czasie 3 godzin od chwili ustania opadów śniegu lub stwierdzenia gołoledzi, lodowicy itp. Trasy drugiej kolejności mają być odśnieżone w czasie 6 godzin od chwili ustania opadów śniegu.
     W MPO uruchomiony będzie punkt informacyjno – dyspozycyjny czynny przez całą dobę pod numerami telefonów: 232-42-57, 232-42-54, 232-42-73.
     Jednocześnie przypominamy właścicielom, zarządcom i administratorom budynków o obowiązku uprzątnięcia błota, śniegu i lodu oraz innych zanieczyszczeń z chodników miejskich położonych wzdłuż nieruchomości. Za egzekwowanie tego obowiązku odpowiedzialna jest Straż Miejska.
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • i tak ich zima zaskoczy jak co roku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kierowcaBMW(2010-10-20)
 • Zawsze gdy tylko zaczyna padać śnieg widzę piaskarki i pługi śmigające po ulicach naszego miasta. Zaczynam pracę ok. godz. 4.30 nie raz wcześniej (jestem kierowcą w komunikacji miejskiej) i sam widzę, że drogowcy nigdy nie są zaskoczeni zimą. Ale zawsze znajdzie się jakiś dupek, któremu nie odśnieżą pod jego drzwiami - no i pózniej wypisuje taki, że zima zaskoczyła drogowców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  krzysio(2010-10-20)
 • brawo dla krzysia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  KIA(2010-10-20)
 • Chciałbym pomóc w tą zime odsnieżać swoim małym pługiem chodniki w całym miescie tylko nie wim gdzie mam isć i zaproponować swoją oferte. Może ktoś z czytelników mi podpowie gdzIe się udać z taką propozycja? dziękuje i pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PŁUG(2010-10-20)
 • Dla czego przy ul. Chopina panowie ze swych spychaczy spychają śnieg wprost. .. pod drzwi lklatek schodowych ?Czy tak mozna ?A potem wyjśc z domu nie mozna, lub z wielkim trudem sie otwiera drzwi bo idiota ze spychacza nawalił sniegu pod drzwiami. Przypomne jest to teren w administracji ZBK i wspólnoty mieszkaniowej. Dla czego zima chodniki sa tu nie posypane sola, lub piaskiem z sola ?Bedziemy zatem, my mieszkancy lamac nogi, rece, a wszystko na konto ubezpieczenia ZBK, jak to wtedy bedzie "fajnie " Panie dyr. Czerepko jak ZBK zacznie placic mieszkańcom slone odszkodowania
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Pan bez plugopiaskarki(2010-10-20)
 • Czy to "Pan bez plugopiaskarkiI czy też inny anonim to i tak wiadomo że chodzi o Ciebie Florku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dj. Bobo(2010-10-21)
 • Na Bałuckiego akcja "Zima" już trwa. Od wczoraj - zimne kaloryfery i lodowata woda. XXI wiek. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-22)
 • Jestem teraz w Meksyku. Temperatura w dzień przekracza 30 stopni. Tu jeszcze w życiu nie widzieli śniegu. Najchłodniejsze dni w roku osiągają minimum 5 stopni. Pozdrawiam wszystkich z Elbląga i okolic. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny
RTV + SZAFA