Czwartek 13-12-2018, imieniny Łucji, Otylii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Pora zacząć akcję "Zima"

Elbląg, Pora zacząć akcję "Zima" fot. arch. AD
Rek

Podczas kolegium Prezydentowi Elbląga Henrykowi Słoninie przedstawiony został stan przygotowań miasta do "Akcji Zima". Z informacji przekazanych przez naczelników oraz szefów służb miejskich odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w sezonie zimowym wynika, iż firmy komunalne zapewniające właściwe funkcjonowanie miasta są gotowe do realizacji zadań.

Tak jak w latach ubiegłych, koordynacją prac zajmować się będzie powołany przez Prezydenta Miasta komitet ds. organizacji zimowego utrzymania Gminy Miasta Elbląg. W jego skład wchodzą między innymi: wiceprezydent Witold Wróblewski, naczelnicy oraz dyrektorzy firm komunalnych. Zadania związane z zimowym utrzymaniem dróg w mieście w sezonie 2010/11 realizować będzie Konsorcjum Komunalne w Elblągu, w skład którego wchodzą: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. (utrzymanie jezdni i parkingów) oraz Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. (w zakresie utrzymania chodników).
     Do obowiązków Konsorcjum należy między innymi: utrzymanie całodobowego dyżuru zimowego, zapobieganie i zwalczanie ślizgawicy i gołoledzi, zgarnianie śniegu i błota pośniegowego z jezdni, posypywanie jezdni i chodników piaskiem i środkami uszorstniającymi, wywóz nadmiernej ilości śniegu, i podczyszczanie jezdni i chodników.
     Na 1 listopada MPO będzie dysponowało 2 500 tonami mieszanki piasku i środków chemicznych, 5 500 tonami piasku, 200 tonami soli (z zagwarantowaną umową dostarczenia 1000 ton). Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ma obowiązek na trasach pierwszej kolejności odśnieżania w czasie 3 godzin od chwili ustania opadów śniegu i 2 godzin od stwierdzenia gołoledzi, lodowicy itp. Trasy drugiej kolejności mają być odśnieżone w czasie 6 godzin od chwili ustania opadów śniegu lub zjawisk atmosferycznych: gołoledzi, lodowicy, śliskości pośniegowej.
     Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów ma obowiązek na trasach pierwszej kolejności odśnieżania w czasie 3 godzin od chwili ustania opadów śniegu lub stwierdzenia gołoledzi, lodowicy itp. Trasy drugiej kolejności mają być odśnieżone w czasie 6 godzin od chwili ustania opadów śniegu.
     W MPO uruchomiony będzie punkt informacyjno – dyspozycyjny czynny przez całą dobę pod numerami telefonów: 232-42-57, 232-42-54, 232-42-73.
     Jednocześnie przypominamy właścicielom, zarządcom i administratorom budynków o obowiązku uprzątnięcia błota, śniegu i lodu oraz innych zanieczyszczeń z chodników miejskich położonych wzdłuż nieruchomości. Za egzekwowanie tego obowiązku odpowiedzialna jest Straż Miejska.
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • i tak ich zima zaskoczy jak co roku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kierowcaBMW(2010-10-20)
 • Zawsze gdy tylko zaczyna padać śnieg widzę piaskarki i pługi śmigające po ulicach naszego miasta. Zaczynam pracę ok. godz. 4.30 nie raz wcześniej (jestem kierowcą w komunikacji miejskiej) i sam widzę, że drogowcy nigdy nie są zaskoczeni zimą. Ale zawsze znajdzie się jakiś dupek, któremu nie odśnieżą pod jego drzwiami - no i pózniej wypisuje taki, że zima zaskoczyła drogowców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  krzysio(2010-10-20)
 • brawo dla krzysia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  KIA(2010-10-20)
 • Chciałbym pomóc w tą zime odsnieżać swoim małym pługiem chodniki w całym miescie tylko nie wim gdzie mam isć i zaproponować swoją oferte. Może ktoś z czytelników mi podpowie gdzIe się udać z taką propozycja? dziękuje i pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PŁUG(2010-10-20)
 • Dla czego przy ul. Chopina panowie ze swych spychaczy spychają śnieg wprost. .. pod drzwi lklatek schodowych ?Czy tak mozna ?A potem wyjśc z domu nie mozna, lub z wielkim trudem sie otwiera drzwi bo idiota ze spychacza nawalił sniegu pod drzwiami. Przypomne jest to teren w administracji ZBK i wspólnoty mieszkaniowej. Dla czego zima chodniki sa tu nie posypane sola, lub piaskiem z sola ?Bedziemy zatem, my mieszkancy lamac nogi, rece, a wszystko na konto ubezpieczenia ZBK, jak to wtedy bedzie "fajnie " Panie dyr. Czerepko jak ZBK zacznie placic mieszkańcom slone odszkodowania
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Pan bez plugopiaskarki(2010-10-20)
 • Czy to "Pan bez plugopiaskarkiI czy też inny anonim to i tak wiadomo że chodzi o Ciebie Florku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dj. Bobo(2010-10-21)
 • Na Bałuckiego akcja "Zima" już trwa. Od wczoraj - zimne kaloryfery i lodowata woda. XXI wiek. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-22)
 • Jestem teraz w Meksyku. Temperatura w dzień przekracza 30 stopni. Tu jeszcze w życiu nie widzieli śniegu. Najchłodniejsze dni w roku osiągają minimum 5 stopni. Pozdrawiam wszystkich z Elbląga i okolic. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Ubezpieczenia OC i AC