Czwartek 21-06-2018, imieniny Alicji, Alojzego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Dzień targowy już minął Dzień targowy już minął

Portowy Elbląg

Przedstawiciele 17 państw Starego Kontynentu wezmą udział w planowanej na październik w naszym mieście trzydniowej konferencji pt. „Miasto portowe Elbląg, jego rozwój, środowisko, kultura”. Jej organizatorami są Zarząd Portu Elbląg, Urząd Miejski i Muzeum Archeologiczno-Historyczne.

Prócz elbląskich portowców, udział w konferencji zapowiedzieli przedstawiciele 17 europejskich portów. To ogromne, międzynarodowe przedsięwzięcie służyć ma nawiązaniu kontaktów gospodarczych, ale także promocji Elbląga, jego historii i kultury.
     - Trzeba pamiętać o tym, że Elbląg rozwijał się w przeszłości w oparciu o kontakty morskie - przypomina dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu Maria Kasprzycka. - Poczynając od czasu, kiedy ok. 2000 lat temu przypłynęli tu Goci, a po nich Wikingowie. Musimy pamiętać o hanzeatyckiej przeszłości portu w Elblągu oraz o okresie bogactwa i rozkwitu z tego wynikającego.
     I nikt pewnie nie miałby dziś nic przeciwko kontynuowaniu tej tradycji morskiego Elbląga. Ale czasy się zmieniły, dużo zależy od naszych sąsiadów z Federacji Rosyjskiej. A może...
     - W spotkaniu organizacyjnym konferencji uczestniczyli Rosjanie i Niemcy, to nasi naturalni partnerzy w wymianie gospodarczej - mówi dyrektor Portu Julian Kołtoński. - Powstanie Nowej Hanzy pobudziło tendencje do reaktywowania dawnych kontaktów, nie tylko tych w granicach Unii Europejskiej.
     Konferencja „Miasto portowe Elbląg, jego rozwój, środowisko, kultura” odbędzie się w ramach programu unijnego „Port net”, który służyć ma zacieśnianiu współpracy między europejskimi portami.
     

Mira Stankiewicz – Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Coś ostatnio ruch w porcie mały, jadąc mostem widziałem tylko jednego kontenerowca i dwa tankowce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zagmont(2006-05-18)
 • Zagmont ruch w porcie mały bo cała armada statków stoi w porcie i czeka na wejście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Flizik(2006-05-18)
 • a co z elblaskimi przedsiebiorcami zwiazanymi se statkami czy onitez moga dostac zaproszenie na ta konferencje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  przed sie biorca(2006-05-18)
 • Widziałem dużo statków oczekujących na redzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kazek(2006-05-18)
 • Czy ty Zygmunt zawsze musisz kpic? Ciagle te same teksty, nudny jetes!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Potowiec.(2006-05-18)
 • Ruchu w porcie nie ma, bo statki przez Mierzeję nie przeskoczą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MaSer(2006-05-18)
 • Wczoraj jednostka ratownicza SAR "Tajfun" z Tolkmicka musiała pilnie płynąć do Gdańska. Przez wspaniałe mosty nie mogli płynąć przez rzeki, ponieważ są za niskie nawet dla takiej małej jednostki jak Tajfun. Więc jedynym spsobem była Cieśnina Piławska. Ale nasi wspaniali sąsiedzi ich nie puścili. Udało im się uzyskać zgodę dopiero dzisiaj. Wypłynęli około 09:00. A gdyby byli potrzebni do poważnej akcji ratunkowej na Zatoce Gdańskiej? Wtedy dopiero byłaby afera międzynarodowa. Szkoda słów na to co się dzieje z żeglugą na Zalewie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bosman(2006-05-18)
 • Przekopać mierzeję!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ŁOPATA(2006-05-18)
 • bosman: kurde ratownictwa nie powinien dotyczyc ten zakaz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-05-18)
 • Ludzie nie dajcie się zwieść tymi dyrdymałami o Porcie w Elblągu. Ewentualny port nie ma uzasdanienia ekonomicznego. Profity bedzie przynosil tylko garstce ludzi. Te decyzje są bardziej polityczne i spełnienie chorych ambicji niż ekonomicznie uzasadnione. porty sa potrzebne ale jachtowe we wszystkich miejscowościach nad zalewowych z pełną infrastrukturą! Proponuję zajrzeć do przewodnika "Turystyka wodna na Zalewie Wiślanym i obszarach przyzalewowych" wydana przez Komunalny Związek Nadzalewowy str. 24"..głebokość w porcie Tolkmicko 2-2,5m z rozległymi mieliznami." str.26"..port frombork głębpokość 1,7-2m na odległośc 150m ciągną się schowane pod lustrem wody nasypy, kamienie , pale-niebezpiecznie." str.30" port Piaski po pracach pogłębiarskich głębokość 2m.Tor może ulegać szybkiemu wyplyceniu do 1m." O czym tu gardlować o czasach z przed 2000lat to może za tą myśląc idąc zamieszkajmy w jaskiniach a może lepiej wejdzmy odrazu na drzewa! Zalew Wiślany to szansa na turystykę wodną ale najpierw czystość wody, plaż infrastruktura, a nie będąc w Porcie w Tolkmicku do kibla trzeba biegać na Dworzec Kolejowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dariusz Babojć(2006-05-18)
 • Wszystkim zainteresowanym do wiadomości: Gdańskie Towarzystwo Naukowe zawiadamia ,że Wydział V Nauk o Ziemi Gdańskiego Towarzystwa Naukowego przy współudziale Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Komitetu Badań Morza PAN organizują w dniach 21-22 września 2006r w budynku Oceanografii w Gdyni konferencję naukową: Perspektywy zrównoważonego rozwoju Mierzei Wislanej"MIERZEJA 2006" Mierzeja Wiślana jest obok Półwyspu Helskiego jednym z najbardziej atrakcyjnych obszarów chętnie odwiedzana przez polskich i zagranicznych turystów.Niewątpliwie walory krajobrazowe wpływaja na dynamiczny rozwój turystyki stanowiacej wazne źródło dochodów miejscowej ludności...Zamiarem organizatorów jestskupienie uwagi grona ludzi nauki, a także władz lokalnych na problemach współczesnienurtujących mieszkańców Mierzei.Przedstawienie prognozy zmian w środowisku, mogacym wystąoić w efekcie procesów naturalnych lub też przyjęcia okreslonych rozwiązań gospodarczych i technicznych.Naczelnym zadaniem winno być sformułowanie opini odnośnie realizacji możliwych do zaakceptowania planów rozwoju Mierzei Wiślanej i Zalewu, łącznie z koncepcią wykopania przekopu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dariusz Babojć(2006-05-18)
 • Szanowny Panie Dariuszu Babojć. Myśli się Panu kłębią: "portu w Elblągu być nie może...na Zalewie za płytko i woda brudna i nie ma kibla...". Decyzje podejmują ludzie myślący nieco jaśniej. Port w Elblągu już jest; aby go obejżeć wystarczy spacer nad rzekę. Budowa miała sens, zobaczycie za jakiś czas. Cierpliwości życzę wszystkim portelowym malkontentom !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  lewicki(2006-05-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Karma dla papug średnich
ichtovit
Fretka
Artemia