UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poseł zaprasza na lekcje historii

 
Elbląg, Do pamiętania o Żołnierzach Wyklętych
Do pamiętania o Żołnierzach Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to święto obchodzone 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Aby je uczcić i zgłębić historię poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk proponuje wykłady i wystawę tematyczną. Pracownicy IPN opowiedzą młodym, ale i starszym elblążanom o tych, którzy po zakończeniu II wojny światowej nadal walczyli, ukrywali się i ginęli na naszych terenach.

Wystawę poświęconą Żołnierzom Wyklętym będzie można oglądać w biurze poselskim Jerzego Wilka przy ul. Czerwonego Krzyża od 26 lutego do 5 marca.
       - Mieliśmy już wystawę o Łupaszce, również przygotowaną we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, kontynuujemy więc ten temat - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Wystawa będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców Elbląga, ale przede wszystkim myślimy o młodzieży. Będziemy zapraszać nauczycieli, by przyszli do nas wraz z uczniami i tu przeprowadzili lekcję historii.
       Żołnierzom Wyklętym poświęcone będą także prelekcje Artura Chomicza z gdańskiego IPN.
       - 4 marca o godz. 11 i 12.30 zapraszamy młodzież szkół średnich - zachęca Jerzy Wilk. - Artur Chomicz będzie opowiadał o wyklętych, którzy również na terenach dawnego województwa elbląskiego walczyli, ukrywali się, a często też tracili życie.
       Z kolei 5 marca Bartosz Januszewski z IPN poprowadzi dla młodzieży wykład dotyczący Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów.
       - To nie ma nic wspólnego z polityką - tak mówi o inicjatywach poseł PiS. - Szczególnie zależy nam na szkołach, by pracownicy IPN mogli przekazać wiedzę młodzieży, ale będzie też spotkanie dla dorosłych elblążan, 4 marca o godz. 16.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama