Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Posprzątaj Świat" z harcerzami!

Elbląg, "Posprzątaj Świat" z harcerzami!

25 września rusza kolejna edycja Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata”. Od początku istnienia tego przedsięwzięcia w Polsce, uczestniczą w niej harcerze. W Elblągu tego roku nie będzie inaczej. Sobotni festyn na Placu Jagiellończyka przygotowywany przez elbląskich harcerzy, wzorem ubiegłego roku, został przeniesiony z Bażantarni do centrum miasta. W ten sposób organizatorzy chcą pozyskać większą ilość odbiorców.

Ubiegłoroczne „Sprzątanie Świata” miało bardziej rozbudowany charakter niż jego wcześniejsze edycje. Został położony nacisk przede wszystkim na edukację. Nauką poprzez zabawę zajął się Ekoludek, postać stworzona specjalnie na tę okazję. A że impreza w takiej formie cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego i w tym roku postanowiono przeprowadzić akcje w mieście. Celem tegorocznej akcji, tak samo jak i poprzednio, jest podniesienie wzrostu świadomości społeczeństwa, ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów. Oczywiście to wszystko w formie dobrej i bezpiecznej zabawy. Organizatorom zależy na podniesieniu świadomości mieszkańców w kwestii problemu zanieczyszczenia środowiska odpadami. Pragną również nauczyć dzieci i młodzież metod ochrony środowiska.
     
     Chrońmy bioróżnorodność - segregujmy odpady!
     W tym roku tak brzmi hasło polskiej akcji Sprzątania Świata. Segregacja odpadów, a zaraz po niej ich recykling doprowadza do zachowania nieodnawialnych zasobów Ziemi, a od ich obecności z kolei zależy przetrwanie gatunków. Dzięki sortowaniu śmieci między innymi oszczędzamy drzewa i lasy poprzez powtórne wykorzystanie makulatury. Doprowadzamy również do mniejszego zużycia ropy naftowej, poddając recyklingowi zebrany plastik. Chroniąc przed wycinką lasy ratujemy nie tylko same drzewa lecz cały ekosystem! Segregując odpady, oszczędzając wodę i energię, zastępując samochód komunikacją publiczną lub rowerem chronimy zarówno przyrodę w całej jej złożoności, jak i nas samych!
     
     Elbląskie "Sprzątanie świata"
     Hufiec Elbląg ZHP zaprasza wszystkich elblążan na ekologiczne święto. W tym roku odbędzie się ono 25 września (sobota) na Placu Jagiellończyka, w godz. 10 - 13, a gospodarzem zamieszania będzie Ekoludek.
     Co między innymi czeka na uczestników ekologicznej zabawy? Będzie to: "EKOtwister", "MEGAscrabble". Zostanie zorganizowany konkurs "EKOpatenciarz", który będzie polegał na stworzeniu przez uczestników jak najlepszego pojazdu XXI wieku oraz będzie możliwość strzelenia gola z plastikowej lub papierowej piłki do bramki bronionej przez samego Ekoludka.
     Każdy uczestnik zielonego festynu Ekoludka otrzyma przygotowaną na tę okazję kolorowankę, która od dziś jest do pobrania ze strony internetowej www.ekoludek.elblag.zhp.pl.
Katarzyna Bartosewicz, Harcerska Służba Informacji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski