Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powiat elbląski wyróżniony

Elbląg, Powiat elbląski wyróżniony

Powiat ziemski elbląski zajął wysokie szóste miejsce w rankingu Związku Powiatów Polskich za rok 2014 w kategorii powiatów do 60 tysięcy mieszkańców. Eksperci oceniali przez cały ubiegły rok działania proinwestycyjne i prorozwojowe oraz rozwiązania, które poprawiały jakość obsługi mieszkańca i funkcjonowania powiatu.

Zwracano uwagę na rozwój społeczeństwa informacyjnego oraz obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocję rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, edukacji, kultury i sportu, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocję rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, a także współpracę krajową i międzynarodową oraz działania promocyjne. W porównaniu z rankingiem za rok 2013- powiat elbląski awansował o jedną pozycję.
     Jedną z ważniejszych inwestycji w powiecie było wyremontowanie drogi Nowakowo – Cieplice w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Koszt remontu wynosił prawie dwa miliony złotych, połowę tej sumy powiat pozyskał z programu. Z tego samego źródła zamierza się sfinansować remont kilku ulic w Pasłęku.
     Kolejnym powodem dumy powiatu jest wyposażenie w sprzęt żeglarski, bojerowy i ratowniczy stanicy wodnej w Nadbrzeżu. Z budżetu powiatu wysupłano na ten cel 171 tysięcy złotych, a prawie 383 tys. zł pozyskano z funduszy unijnych.
     Zwraca uwagę także współpraca powiatu elbląskiego z niemieckim powiatem Steinburg. W jej ramach organizowane są wymiany młodzieży. W tym roku młodzi mieszkańcy powiatu elbląskiego przebywali z rewizytą u swoich niemieckich kolegów.
     Zdaniem ekspertów na uznanie zasługują działania, które zwiększają komfort życia mieszkańców i turystów. Powiat elbląski udowodnił, że mimo trudności można prowadzić aktywną politykę inwestycyjną i społeczną. Z oceną ekspertów zgodzili się mieszkańcy w wyborach samorządowych wybierając tę samą ekipę rządzącą.
     Elbląg, miasto na prawach powiatu, zostało sklasyfikowane w swojej kategorii poza pierwszą dziesiątką.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna