Poniedziałek 19-11-2018, imieniny Salomei, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Pozostawiony na pastwę losu wózek inwalidzki Pozostawiony na pastwę losu wózek inwalidzki

Powiat elbląski wyróżniony

Elbląg, Powiat elbląski wyróżniony

Powiat ziemski elbląski zajął wysokie szóste miejsce w rankingu Związku Powiatów Polskich za rok 2014 w kategorii powiatów do 60 tysięcy mieszkańców. Eksperci oceniali przez cały ubiegły rok działania proinwestycyjne i prorozwojowe oraz rozwiązania, które poprawiały jakość obsługi mieszkańca i funkcjonowania powiatu.

Zwracano uwagę na rozwój społeczeństwa informacyjnego oraz obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocję rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, edukacji, kultury i sportu, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocję rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, a także współpracę krajową i międzynarodową oraz działania promocyjne. W porównaniu z rankingiem za rok 2013- powiat elbląski awansował o jedną pozycję.
     Jedną z ważniejszych inwestycji w powiecie było wyremontowanie drogi Nowakowo – Cieplice w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Koszt remontu wynosił prawie dwa miliony złotych, połowę tej sumy powiat pozyskał z programu. Z tego samego źródła zamierza się sfinansować remont kilku ulic w Pasłęku.
     Kolejnym powodem dumy powiatu jest wyposażenie w sprzęt żeglarski, bojerowy i ratowniczy stanicy wodnej w Nadbrzeżu. Z budżetu powiatu wysupłano na ten cel 171 tysięcy złotych, a prawie 383 tys. zł pozyskano z funduszy unijnych.
     Zwraca uwagę także współpraca powiatu elbląskiego z niemieckim powiatem Steinburg. W jej ramach organizowane są wymiany młodzieży. W tym roku młodzi mieszkańcy powiatu elbląskiego przebywali z rewizytą u swoich niemieckich kolegów.
     Zdaniem ekspertów na uznanie zasługują działania, które zwiększają komfort życia mieszkańców i turystów. Powiat elbląski udowodnił, że mimo trudności można prowadzić aktywną politykę inwestycyjną i społeczną. Z oceną ekspertów zgodzili się mieszkańcy w wyborach samorządowych wybierając tę samą ekipę rządzącą.
     Elbląg, miasto na prawach powiatu, zostało sklasyfikowane w swojej kategorii poza pierwszą dziesiątką.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia, a aneks kuchenny
RTV + SZAFA