Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powiatowy Dzień Działacza Kultury

Wczoraj (5 czerwca) starosta elbląski Sławomir Jezierski wręczył doroczne nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury animatorom kultury z terenu powiatu elbląskiego.

Uroczystość odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku. Nagrody Starosty Elbląskiego otrzymali:
     
     - Ludowy Zespół „Janowiacy” - gmina Elbląg. Zespół działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Komorowie Żuławskim, liczy jedenastu członków. Zdobył m.in. pierwsze miejsca w kategorii zespołów śpiewaczych na XXIV Regionalnym Przeglądzie w Sztumie w 2007 r. oraz wyróżnienie na XXII Wojewódzkim Przeglądzie Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Jezioranach w 2006 r.
     
     - Oksana Lastowjak - gmina Godkowo. Jest rodowitą lwowianką, we Lwowie pełniła funkcję zastępcy dyrektora Domu Kultury. W Polsce od 2001 roku. Jest nauczycielką w Szkole Podstawowej w Godkowie oraz w Gimnazjum w Dobrym. Przez wiele lat była kierownikiem zespołu muzycznego „Godkowianaka”, od października 2007 r. jest kierownikiem artystycznym zespołu „Melodie z Godkowa”.
     
     - Grażyna Antoń - gmina Gronowo Elbląskie. Jest opiekunem grupy teatralnej „EGO” (nauczycielką w Gimnazjum w Gronowie Elbląskim). Dzięki niej powstała w Gronowie mała sala teatralna. Ostatni spektakl teatralny - bajka dla dzieci pt. „Trzewiki szczęścia” - okazał się ogromnym sukcesem. Był wystawiana sześciokrotnie, przy pełnej publiczności i to nie tylko dziecięcej. Grupa Teatralne „Ego” organizuje liczne spektakle, wieczory poetycko-muzyczne oraz widowiska plenerowe dla mieszkańców gminy oraz powiatu.
     
     - Koło Gospodyń Wiejskich „Gosposia” – Tolkmicko. Działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku, jego przewodniczącą jest Barbara Chrząszcz. Koło liczy osiemnaście członkiń, skupia zarówno osoby młode, jak i emerytów oraz rencistów. Organizuje szereg cyklicznych spotkań dla mieszkańców Tolkmicka z okazji Dnia Kobiet, Dnia Seniora, Dnia Matki. Wspomaga organizację imprez kulturalny, m.in. „Dni Tolkmicka”, „Powitanie Wiosny”, „Święto Leszcza”, „Majówka dla mieszkańców Tolkmicka”.
     
     - Barbara Krajnik - gmina Markusy. Pracuje w Szkole Podstawowej w Zwierznie na stanowisku zastępcy dyrektora. Od ośmiu lat prowadzi Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W ciągu tych lat zorganizowała ponad siedemdziesiąt imprez o charakterze turystycznym. Jest dwukrotną laureatką ogólnopolskiej nagrody za obozy wędrowne. Organizuje też wiele konkursów plastycznych, m.in. „Poznajmy Ojcowiznę”, „Urokliwe zakątki gminy Markusy”, także warsztaty i plenery malarskie. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kompozycje” organizowanym przez Światowid otrzymała wyróżnienie w kategorii grafika.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia, a aneks kuchenny
RTV + SZAFA