Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Powitanie wiosny w SP 18

Elbląg, Powitanie wiosny w SP 18

We wtorek 21 marca o godz. 11 w Szkole Podstawowej nr 18 w Elblągu rozpocznie się VII Szkolna Giełda Turystyczna, w tym roku pod hasłem „Powitanie wiosny z Przygodą”.

Uczniowie szkół podstawowych będą rywalizować w konkursie „Świat w zmysłach”. Polega on na prezentacji na przygotowanych stoiskach różnych krajów, ich specyfiki i zwyczajów. Fantazyjnie ubrane dzieci zapraszają do degustacji kuchni danego kraju, do tańca i śpiewu. Prześcigają się w „chwytach marketingowych”, aby tylko przyciągnąć do swojego stoiska. Poprzez zabawę dzieci uczą się przedsiębiorczości, poznają arkana turystyki i zdobywają wiedzę na temat różnych krajów. W tym konkursie wezmą udział zespoły elbląskich SP 18, SP 12 i SP 21 oraz ich rówieśnicy z Nowakowa, Barczewa, Suchacza, Boguchwał i Olsztyna.
     Dla uczniów szkół ponadpodstawowych będzie konkurs „Pasje regionu”. Jego celem jest odkrywanie skarbów i ciekawych obiektów oraz tradycji dotyczących swojej najbliższej okolicy, jej niepowtarzalnego klimatu, piękna i atrakcji turystycznych. W tym konkursie rywalizować będą uczniowie gimnazjów nr 1 i nr 7 w Elblągu oraz gimnazjów we Fromborku, w Gronowie Elbląskim i Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich w Elblągu.
     Główną nagrodą w konkursach będzie puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Andrzeja Ryńskiego i wyjazd na III Ogólnopolską Szkolną Giełdę Turystyczną „Przygoda 2006", która odbędzie się w maju w Szczecinie.
     Oprócz konkursów tego dnia w SP 18 odbędą się Targi Turystyki o Bezpiecznego Wypoczynku, będzie można zobaczyć tresurę psa policyjnego, wziąć udział w debacie z wójtem gminy Elbląg Grzegorzem Nowaczykiem, będą też konkursy krajoznawcze i pokazy mody ekologicznej.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • czy pokazy mody ekologicznej dotyczyć będą wyrobów testylnych, czyli stringów, czy może elektrowni wiatrowych lub zasilanych biomasą?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-03-19)
 • A co WOPR ma do tego ?? znowu tak jak w reklamie będą biegac z sprzetem plażowym heheh pokaz mody sprzetu plywajacego dmuchanego tak ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zainteresowany(2006-03-19)
 • Przystąpiono już do odlodzenia koryt i kanałów, a na wałach w miejscach zagrożonych przygotowano materiał ratunkowy (worki z piaskiem, faszynę itp.) Dużą pomoc otrzymują pracownicy melioracji od prezydiów gromadzkich rad narodowych. Szczególnie dobrze pracuje Gromadzka Rada Narodowa w Bogaczewie. Na wezwanie nadzorcy melioracyjnego, ob. Stanisława Sikory, masowo przystąpiono tu do odśnieżania koryta rzek Bierutówki i Kowalewki. Wykonano pracę na przestrzeni 7 km i wyrąbano lód przy mostach, unikając w ten sposób wylewu wody. Natomiast Gromadzka Rada Narodowa w Jegłowniku, zaniedbała przepisy bezpieczeństwa wskutek tego woda przedarła się i zalała część wioski Błotnica. Dzięki szybkiej akcji ratunkowej przecieki zlikwidowano, ratując zagrożony teren przed powodzią. Wypadek w Jegłowniku jest sygnałem ostrzegawczym dla pozostałych rad narodowych, bagatelizujących dotychczas sprawę akcji przeciwpowodziowej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  goska(2006-03-20)
 • a co ty synku "zainteresowany" masz do wopru ? a tak na marginesie wopr poprosila pani dyrktor o patronat nad impreza i zaprezentwanie stanowiska ze sprzetem i stanowiskami do cwiczenia reanmiacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Gutix(2006-03-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne I-D TOKYO
Soczewki progresywne 390zł
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary korekcyjne EVA MINGE