UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Powrót miejskiego kronikarza

Elbląg, Bożenna Janikowska w 2011 r. wydała książkę - "Dwadzieścia lat samorządu elbląskiego"
Bożenna Janikowska w 2011 r. wydała książkę - "Dwadzieścia lat samorządu elbląskiego" (fot. materiały Telewizji Elbląskiej)

Systematycznie śledzi lokalną prasę, radio i telewizję, gromadzi fotografie i broszury, które powstają z okazji konkretnego wydarzenia, a także zbiera kserokopie dokumentów. Kronikarz miejski to funkcja, którą w Elblągu do 2010 r. pełniła Bożenna Janikowska. To właśnie ona znów będzie gromadzić informacje.

Bożenna Janikowska, jako pracownik Urzędu Miejskiego, dokumentowała życie miasta od 1990 do 2010 r. Później, podczas prezydentury Grzegorza Nowaczyka, z funkcji kronikarza zrezygnowano i zaprzestano archiwizowania informacji w tej formie.
       Obecny prezydent postanowił, że taka osoba powinna w mieście być. W ten sposób Bożenna Janikowska ponownie stała się miejskim kronikarzem.
       Czym będzie się zajmowała? Jej najbliższym zadaniem będzie odtworzenie przebiegu obecnej kadencji, czyli wydarzeń z życia miasta, aktywności prezydenta i Rady Miejskiej od grudnia ubiegłego roku. Oprócz tego będzie musiała śledzić lokalną prasę, radio i telewizję, gromadzić zdjęcia, druki ulotne, czyli publikacje wydawane przy okazji jakiegoś wydarzenia, a także systematycznie prowadzić i uzupełniać kronikę oraz uczestniczyć w różnych miejskich wydarzeniach. Bożenna Janikowska będzie również musiała stworzyć cyfrowy zapis Kroniki (obejmie on okres od grudnia 2014 do grudnia 2015), a do 31 marca będzie miała czas na stworzenie wydrukowanego materiału.
       W zarządzeniu, które prezydent podpisał trzy dni temu, widnieje zapis, że Bożenna Janikowska za pracę od lipca b.r. do końca marca 2016 r. otrzyma 21 tys. zł.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama