Środa 14-11-2018, imieniny Emila, Wawrzyńca
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Powstaną bezpłatne wiejskie przedszkola

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu rozpoczęło realizację dwóch projektów, dzięki którym utworzone i prowadzone będą bezpłatne punkty przedszkolne na terenie 9 gmin powiatu elbląskiego i braniewskiego.

Projekty powstały w odpowiedzi na problem bardzo niskiego poziomu upowszechnienia edukacji przedszkolnej na terenach wiejskich oraz wiążącymi się z tym, mniejszymi szansami dzieci wiejskich w porównaniu z dziećmi z miast.
     Diagnoza sytuacji dokonana przez TPD wykazała, że na terenie 9 gmin objętych projektami w 1 połowie 2008 roku tylko 16,8% dzieci korzystało z różnych form edukacji przedszkolnej. - To zdecydowanie zbyt niski wskaźnik – podkreśla Łukasz Dembiński, kierownik projektów.
     
     - Edukacja przedszkolna stanowi bardzo ważny etap w rozwoju dziecka. Badania pokazują, że dzieci objęte edukacją przedszkolną lepiej radzą sobie w szkole, osiągając lepsze wyniki w nauce. Przedszkole wspiera i ukierunkowuje rozwój dziecka zgodnie z jego potencjałem i możliwościami rozwojowymi. Poza tym jest to najlepszy czas na to, aby wyłapać i korygować deficyty rozwojowe dzieci. Specjalistyczne wsparcie we wczesnych latach życia dziecka może wyrównać te braki do tego stopnia, że dziecko z powodzeniem osiągać będzie mogło sukcesy w dalszych etapach edukacji.
     
     Takie wsparcie zapewnione zostanie 180-osobowej grupie dzieci z terenów wiejskich powiatu elbląskiego i braniewskiego. Od 2 marca rozpoczną pracę punkty przedszkolne w Jegłowniku, Markusach, Ogrodnikach, Pogrodziu, Godkowie, Lipowinie, Lelkowie, Piotrowu i Nowicy.
     
     W każdym z punktów edukacją przedszkolną objętych zostanie 20 dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Punkty realizowały będą program wychowania przedszkolnego dla dzieci 3-5 – letnich DOBRY START. Zajęcia realizowane będą 5 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu. Dzieci objęte zostaną dodatkowo opieką psychologiczną i logopedyczną. W ramach projektów zaplanowano również atrakcje kulturalno-turystyczne, wyżywienie oraz dowóz dzieci z okolicznych miejscowości. Każdy z punktów wyposażony zostanie w atrakcyjne pomoce edukacyjne i zabawki, a także meble wraz ze sprzętem niezbędnym do prowadzenia zajęć.
     
     Obecnie prowadzona jest rekrutacja dzieci do punktów przedszkolnych. Kartę zgłoszenia dziecka złożyć można w biurze TPD w Elblągu do 3 lutego 2009 r. Więcej informacji o projektach dostępnych jest na stronie internetowej www.tpd.elblag.com.pl.
     
     

 


     
     Projekty: „Punkty przedszkolne w powiecie elbląskim” i „Punkty przedszkolne w powiecie braniewskim” współfinansowane są przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
     
     

-------------------- Artykuł sponsorowany ----------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl