Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powstanie nowa nekropolia, pytanie tylko gdzie?

 
Elbląg, Powstanie nowa nekropolia, pytanie tylko gdzie? Jedną z lokalizacji jest teren położony na zachód od nowej części Cmentarza Dębica, tuż przy ul. Wschodniej. (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Miasto przymierza się do budowy nowego cmentarza komunalnego. Zanim jednak powstanie plan alejek i podziału na kwatery trzeba sprawdzić czy dana lokalizacja się nadaje. I właśnie nad tym obecnie pracują urzędnicy.

Jak informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta, obecnie miasto zastanawia się nad dwiema lokalizacjami, w których mógłby powstać cmentarz. Pod uwagę bierze się tereny położone na zachód od nowej części Cmentarza Dębica, tuż przy ul. Wschodniej, a także te w okolicy Stagniewa.
     W ubiegłym roku poczyniono już pierwsze kroki w tej sprawie i zawarto umowę na wykonanie badań warunków gruntowo- wodnych, a także na opracowanie dokumentacji geotechnicznej w ramach zadania "Koncepcja budowy cmentarza komunalnego". 
     Jak dodaje Joanna Urbaniak  przewiduje ono, że prace badawcze odbywają się etapami. Dokumentację geotechniczną dla tego pierwszego już wykonano, a ta, która dotyczy etapu drugiego ma zostać zrobiona do końca września. Zaplanowano również, że każda z tych lokalizacji będzie badana osobno. 
     To wszystko ma pomóc ustalić, czy dane miejsce spełnia wymagania dotyczące cmentarzy, grobów i innych miejsc pochówku zwłok oraz szczątków, a także czy nadaje się pod względem sanitarnym. 
     Na ten cel miasto chce przeznaczyć w tym roku 150 tys. zł, natomiast całość miałaby kosztować 342 tys. zł.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Bieda w mieście, a tyle kasy idzie na cmentarze, zabytki. Jestem za tym inwestycjami ALE. Inny termin?? Inne źródła finansowania?? A nie kasa z naszych podatków na pensję prezydenta (nie małą), pensje urzędników (nie małe), pensje pozostałych pracowników urzędu (z tymi już bywa rożnie), na spłatę zadłużenia. A budżet miejski nie ma kasy na najbiedniejsze (prawda często patologiczne) społeczeństwo, nie ma kasy na oświatę (nacisk na przedszkola), nie ma kasy na infrastrukturę (ale tworzy ronda inne niż wszystkie). Reasumując myślę, że kasa jest na wszystko, tylko źle lokowana i lokowana w nie odpowiednim czasie (w odpowiednie inwestycje), cmentarz, jego rozbudowa, jest potrzebną inwestycją ale nie na teraz, w tym momencie jest gdzie chować zmarłych. No ale pewnie ktoś na tych planach, rozbudowach zarobić musi, zarobić w tej kadencji, bo później może się zmienić "pracodawca"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 21
  okoniowaty(2015-08-29)
 • Czy aby nie za szybko umieramy???? Jakość życia i środowiska wymaga bardziej starań. .. a nie tylko patrzenia urzędników w komputer! Tak wiem co pisze, proszę sprawdzić co jest z jakością powietrza i środowiska w Elblągu. Skąd tyle zgonów ? Jaka jest jakość opieki zdrowotnej. .. .czy aby nie tworzy się kolejeczek dla równomiernego obciążenia (czytaj dopływu kasy)? Mamy 5 obiektów szpitalnych niezliczoną liczę poradni i co?????Ano nikt niczego nie zna w tym temacie. Chciałbym poznać statystyki z tego zakresu w trybie informacji publicznej, bez kretact iż tego nie ma, za zdrowie odpowiada województwo i NFZ. .. .. a kuku to po co ratusz i gmina?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 3
  (2015-08-29)
 • Pamietajcie tylko o jednym, o budowie linii tramwajowej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 0
  (2015-08-29)
 • Tylko krematorium !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 1
  piekarczykpan(2015-08-29)
 • Dokumenty mówią, że Stagniewo od 1990r. jest dzielnica Elbląga, włączoną w granice miasta. A tu rewelacja portel zrobił ze Stagniewa wieś.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 0
  OŻeszKu(2015-08-29)
 • wreszcie urzędasy pomyśleli gdzie ich miejsce
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 4
  (2015-08-29)
 • Chocby cmentarz miał powstac w kosmosie. To i tak niektórym głąbom by nie pasiło
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 6
  (2015-08-29)
 • Pismaki elbląskie mają problemy z ogarnięciem że od 25 lat miejscowości Dąbrowa, Rubno Wielkie, Próchnik, Jelenia Dolina, Stagniewo, Zajazd, Krasny Las i Bielany są częścią Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 1
  (2015-08-29)
 • Żyjemy, umieramy... Ale niebawem cmentarze wyprą miasta. Mamy XXIw., czy nie lepiej postawić na krematorium?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 3
  impra(2015-08-29)
 • jak chcesz krematorium to Ruscy w Donbasie mają mobilne na ciężarówkach. Od razu palą trupy i po ptokach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 17
  (2015-08-29)
 • Modrzewina, albo Terkawka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 3
  libed(2015-08-29)
 • Większość normalnych państw wprowadza obowiązek kremowania zwłok, ogromne powierzchnie na cmentarze to marnotrawstwo i furtka dla kleru do pobierania opłaty za "miejscówki"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  26 7
  (2015-08-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED