Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Pożar na statku i wyciek ropy

Na terenie obwodu kaliningradzkiego terroryści podkładają ładunki wybuchowe w bazach paliwowych nad Zalewem Wiślanym, wysadzają dwa zbiorniki z ropą naftową, dochodzi do pożaru oraz wycieku ropy do wody - to scenariusz Międzynarodowych Ćwiczeń Zgrywających Służb Ratowniczych IREN 2006.

Ćwiczenia, w których wezmą udział m.in. polscy strażacy, pogranicznicy, policjanci, a także rosyjskie oraz litewskie służby ratownicze, odbywać się będą we Fromborku i w Kadynach. Mają na celu doskonalenie współpracy transgranicznej i wymianę doświadczeń służb ratowniczych Polski, Rosji i Litwy oraz sprawdzenie poziomu wyszkolenia ratowników. Będą oni pokazywać swoje umiejętności w zakresie gaszenia pożarów jednostek pływających, udzielania pomocy medycznej podczas wypadków masowych na wodzie oraz likwidacji rozlewów olejowych.
     W czwartek 28 września o godz. 11 we Fromborku, ok. 300 metrów od wejścia do portu, wybuchnie pożar na statku pasażerskim pływającym po wodach Zalewu Wiślanego. Zdarzenie zostaje zgłoszone do Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni, a następnie do służb ratowniczych. Załoga, po nieskutecznej próbie ugaszenia pożaru, przygotowuje pasażerów do opuszczenia pokładu. Rozdzielane są kamizelki ratunkowe, spuszczane są szalupy. Na statku powstaje panika, część ludzi wskakuje do wody (w tym osoby bez kamizelek ratunkowych), kilka osób zostaje stratowanych przez tłum i pozostaje z obrażeniami na statku. Zarówno w wodzie, jak i w szalupach ratunkowych znajdują się osoby poszkodowane z obrażeniami różnego rodzaju. Jak poradzą sobie z taką sytuacją służby ratownicze - to się okaże.
     Natomiast o godz. 13 w Kadynach symulowany będzie wyciek ropy do wód Zalewu Wiślanego. Rosyjskie służby ratownicze wspomagane siłami litewskimi i polskimi poprowadzą działania gaśnicze na obiektach bazy paliw, dodatkowo przystępując do zbierania rozlanej substancji.
     O ćwiczeniach mówi komendant elbląskiej Straży Pożarnej Krzysztof Grygo:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny