Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pożegnali się ze służbą

 
Elbląg, Pożegnali się ze służbą fot. MOSG
Rek

Komendant Placówki Straży Granicznej w Elblągu ppłk SG Janusz Śliwiński i zastępca naczelnika Wydziału Graniczno-Morskiego MOSG kmdr por. SG Dariusz Krefta zakończyli służbę w Straży Granicznej. Wczoraj (26 lutego) w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku odbyła się uroczystość ich pożegnania z udziałem kadry kierowniczej, pocztu sztandarowego i orkiestry.

Komendant MOSG kmdr SG dr Piotr Patla podkreślił znaczącą rolę rodzin i bliskich, którzy wspierali ich w trakcie służby w Straży Granicznej. W imieniu własnym i swoich poprzedników podziękował odchodzącym na emeryturę oficerom za trud wzorowo pełnionej służby na różnych stanowiskach służbowych. Życzył, by nowy okres w ich życiu był równie owocny. Wyraził nadzieję, że będzie to czas dla rodziny i najbliższych. Obecnym na uroczystości małżonkom oficerów szczerze podziękował za wytrwałość i zrozumienie.
     Komendant MOSG wyróżnił ppłk. SG Janusza Śliwińskiego i kmdr. por. SG Dariusza Kreftę pamiątkowymi szablami z dedykacjami.
     Ppłk SG Janusz Śliwiński ze Strażą Graniczną związał się w 1991 roku i zajmował różne stanowiska służbowe w Warmińsko-Mazurskim i Morskim Oddziale SG od dowódcy plutonu, specjalisty i kierownika grupy, po zastępcę komendanta i od 2011 roku komendanta placówki, najpierw w Krynicy Morskiej i od ubiegłego roku w Elblągu. Za wzorową służbę w formacji wyróżniony był Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Straży Granicznej, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę oraz Odznaką Straży Granicznej.
     Kmdr por. SG Dariusz Krefta służbę w Morskim Oddziale Straży Granicznej rozpoczął w 1991 roku. Był zastępcą dowódcy i dowódcą jednostek pływających, specjalistą nawigatorem, zastępcą komendanta Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej, naczelnikiem Wydziału Morskiego i ostatnio, od 2014 roku, zastępcą naczelnika Wydziału Graniczno-Morskiego MOSG. Za wzorową służbę wyróżniony Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Straży Granicznej oraz Srebrnym i Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju.
źródło: www.morski.strazgraniczna.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i oryginalne części Audi
Ubezpieczenia OC i AC
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM