Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Sadowa o poranku Sadowa o poranku

Pożegnalna sesja Rady Miejskiej

Elbląg, Pożegnalna sesja Rady Miejskiej Dziś (4 listopada) odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej tej kadencji (fot. arch. AD)
Rek

Dziś (4 listopada) odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej tej kadencji. W zbliżających się wyborach samorządowych znakomita większość radnych ponownie będzie ubiegać się o mandat. Troje pożegnało się z Radą, ale… - Chciałem podziękować za wspólne lata pracy i żywię nadzieję, że będę współpracował z elbląskimi radnymi jako przedstawiciel samorządu województwa – powiedział Witold Strzelec, który jest „dwójką” na liście kandydatów Platformy Obywatelskiej do sejmiku wojewódzkiego.

To była sesja pożegnań. Elbląscy radni, których jest 25, niemal w komplecie ubiegać się będą powtórnie o mandat. Do startu w wyborach nie szykują się tylko: Krystyna Muszyńska z SLD, Leszek Lotkowski z PO (od pewnego czasu nie mieszka już w Elblągu) i Witold Strzelec z PO. Strzelec jest „dwójką” na liście kandydatów Platformy Obywatelskiej do sejmiku wojewódzkiego.
     - Chciałem podziękować za wspólne lata pracy – mówił radny Witold Strzelec. – Życzyć także Henrykowi Słoninie powodzenia w wyborach prezydenckich, choć osobiście mam innego kandydata. Liczę, że będę współpracował z elbląskimi radnymi jako przedstawiciel samorządu województwa.
     Z kolegami pożegnała się również Krystyna Muszyńska.
     Z porządku dzisiejszych obrad zdjęto wiele punktów dotyczących m.in. zniesienia nazwy skweru Janka Krasickiego oraz nadania nowych nazw ulicom na Modrzewinie (wśród zaproponowanych nazwisk znanych elblążan pojawiły się takie osobistości, jak: gen. Bolesław Nieczuja – Ostrowski, twórca szkoły muzycznej Józef Karpiński i dr Aleksandra Gabrysiak), a także nazwania ronda u zbiegu ulic: Nitschmanna, 3 Maja i Grobli Św. Jerzego Rondem Sybiraków. Radni nie zajęli się także wnioskiem o ustalenie Heleny Pilejczyk patronką lodowiska przy ul. Karowej.
     - Jesteśmy zdania, by zdjąć te punkty z porządku obrad, gdyż mogłoby to sprawić wrażenie szybkiego podjęcia decyzji – argumentował Janusz Nowak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu. – Niech zrobi to nowa rada.
     Radni zdecydowali natomiast m.in. o przyznaniu pomocy finansowej pogorzelcom z Łęcza, zgodnie zaakceptowali wszystkie punkty dotyczące zmian planów zagospodarowania przestrzennego, w tym m.in. terenów przy ulicach Żuławskiej i Nowodworskiej, osiedla Dąbrowa III czy os. Kopernika.
     
     Zobacz materiał filmowy Telewizji Elbląskiej
     

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)