Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Poznają zabezpieczenia dokumentów

 
Elbląg, Poznają zabezpieczenia dokumentów fot. nadesłane
Rek

Przez dwa dni (22-23 lutego) pracownicy Podlaskiego, Mazowieckiego, Lubelskiego i Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego uczestniczyli w szkoleniu z zakresu fałszerstw dokumentów zorganizowanym i przeprowadzonym w Centrum Szkolenia Straży Granicznej Kętrzynie.

Zajęcia z pracownikami urzędów wojewódzkich prowadzili eksperci w dziedzinie fałszerstw dokumentów z Zakładu Kryminalistyki: ppłk SG Krzysztof Ślaski i kpt. SG Jacek Ciunel oraz ppłk SG Marek Wicha z Zakładu Granicznego.
     Tematyka szkolenia dotyczyła weryfikacji autentyczności dokumentów publicznych, a w szczególności systemów zabezpieczeń stosowany w dokumentach publicznych, metod weryfikowania autentyczności oraz rodzajów dokumentów uprawniających do przekraczania granic. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem dokumentów wzorcowych oraz sfałszowanych, co budziło najwięcej emocji wśród uczestników, ponieważ mieli okazję poznać efekty nieograniczonej inwencji ludzkiej w podrabianiu i przerabianiu dokumentów.
     Szkolenia z zakresu weryfikacji autentyczności dokumentów są domeną Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, a trzon Zakładu Kryminalistyki tworzą doświadczeni eksperci i biegli sadowi z tego zakresu. Kętrzyńscy wykładowcy wielokrotnie są zapraszani jako prelegenci przez międzynarodowe gremia, a na co dzień prowadzą zajęcia ze słuchaczami Straży Granicznej ucząc ich między innymi: realizacji czynności o charakterze kryminalistycznym na miejscach zdarzeń, weryfikacji autentyczności dokumentów, wizualizacji śladów kryminalistycznych ujawnionych w toku czynności procesowych lub badawczych, właściwego wykorzystania sprzętu technicznego w procesie ujawniania, zabezpieczania oraz badania śladów kryminalistycznych oraz fotografii.
     
     
kpt. SG Aneta Wojtanowska-Zimoń, rzecznik prasowy Komendanta Centrum Szkolenia Straży Granicznej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
Naszywki
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Polar z haftem