Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poznajemy przyrodę i historię regionu

Elbląg, Poznajemy  przyrodę  i  historię  regionu Fot. z archiwum stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Gronowie Górnym „Nasza Szkoła” zakończyło realizację projektu „Poznajemy przyrodę i historię regionu”. Uczestniczyło w nim 45 uczniów. Celem projektu było wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej przez stworzenie warunków dla edukacji pozaszkolnej przy jednoczesnym usprawnieniu funkcjonowania społecznego dzieci pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych i ubogich.

W czerwcu i lipcu odbyły się pozalekcyjne i pozaszkolne zajęcia edukacyjne organizowane w formie warsztatów. Korzystając z zasobów Szkoły Podstawowej nr 1 w Gronowie Górnym: biblioteki szkolnej, Informacyjnego Centrum Multimedialnego i pracowni internetowej uczestnicy projektu pogłębili swoją wiedzę na temat walorów przyrodniczych i historycznych regionu oraz zaplanowali wycieczki do ciekawych miejsc.

 


     W sierpniu i we wrześniu dzieci zwiedziły Muzeum Zamkowe w Malborku, Wzgórze Katedralne i szpital Św. Ducha we Fromborku, Muzeum Misyjno – Etnograficzne w Pieniężnie, Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu, Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, Zespół klasztorny franciszkanów w Kadynach. Uczestnicy projektu mieli okazję wziąć udział w piknikach rekreacyjnych w stadninie koni w Zastawnie oraz nad Jeziorem Pierzchalskim. Przecierali szlaki elbląskiej Bażantarni i Rezerwatu Kadyński Las. Podziwiali uroki Zalewu Wiślanego podczas rejsu oraz wyprawy na Wielbłądzi Garb w Krynicy Morskiej, który jest najwyższą stałą wydmą w Europie.
     
     Projekt zakończyło wykonanie wystawy promującej walory przyrodnicze i historyczne regionu.
     
     Projekt „Poznajemy przyrodę i historię regionu” realizowany był w ramach Priorytetu IX, Działania 9.5 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Na realizację projektu Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Gronowie Górnym „Nasza Szkoła” otrzymało dotację w wysokości 36380zł.
     
     Koordynator projektu: Małgorzata Mościńska.
     
     

-------------------- Artykuł sponsorowany ----------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl