Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prace leśne w Bażantarni

 
Elbląg, Prace leśne w Bażantarni fot. nadesłana
Rek

W marcu na terenie Bażantarni przeprowadzone zostaną prace leśne. W trakcie zaplanowanych czynności wykonane zostanie tak zwane czyszczenie późne. Wszystkie szlaki pozostają otwarte, a prace prowadzone będą z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Zabieg ten ma na celu uporządkowanie młodnika, w tym przypadku bukowego i polega on na wycięciu tych drzewek, które są chore, a więc w większości przypadków porażone przez grzyby, połamane, uszkodzone, wykazują naturalną tendencję do rozwidlania się lub z innych powodów są nie pożądane. W wyniku tych czynności pozostałe zdrowe i dorodne drzewka, które znajdują się w młodniku będą miały lepszy dostęp do światła oraz wody i składników mineralnych dzięki czemu będą mogły dalej bezpiecznie się rozwijać i wzrastać.
     Większość z wyciętych drzewek pozostanie w lesie. Po kilku latach gdy dzięki działalności owadów i grzybów oraz mikroorganizmów, ulegną naturalnemu rozpadowi, zasilą glebę związkami odżywczymi potrzebnymi do życia rosnącym drzewom.
     Prace prowadzone będą przy następujących odcinkach szlaków turystycznych:
     - Czerwonym od „Mostku Elewów” w kierunku Dąbrowy.
     - Żółtym od „Mostku Elewów” w kierunku Dąbrowy.
     - Zielonym od „Parasola” w kierunku Muszli Koncertowej.
     - Niebieskim od „Parasola” w kierunku Dąbrowy.
     Gospodarka leśna w Polsce w tym między innymi w Bażantarni prowadzona jest w sposób zrównoważony. Polega to na takim zagospodarowaniu lasu, które umożliwia zachowanie różnorodności biologicznej, przy utrzymaniu zdolności do wypełniania wszystkich ważnych funkcji, w tym społecznych (np. rekreacja, edukacja czy umożliwienie zbioru płodów runa leśnego), gospodarczych (produkcja drewna, sprzedaż choinek, itp.) i ochronnych (np. ochrona gruntów przed erozją, ochrona lasu wzdłuż cieków czy zbiorników wodnych, ochrona przyrody).
     
     Za ewentualne utrudnienia przepraszamy i prosimy o zachowanie ostrożności.
     
Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Konto poczty elektronicznej