Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pracowity, kompetentny i życzliwy

 
Elbląg, Pracowity, kompetentny i życzliwy

Janina Paradowska, Włodzimierz Cimoszewicz, Bogdan Borusewicz, Wojciech Olejniczak, Grzegorz Schetyna, Andrzej Celiński i wielu innych. Wszyscy oni poparli Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego po tym, jak podjął decyzję o kandydowaniu do Senatu z list Platformy Obywatelskiej. Witold Gintowt-Dziewałtowski jest posłem nieprzerwanie od 1997 r., teraz ubiega się o mandat senatora. Przez te cztery sejmowe kadencje pracował na swoją opinię. Jaka ona jest?

Andrzej Celiński, poseł, były minister kultury:
– Posłów podzielić można na trzy kategorie: liderów o medialnej właściwości (oni są nieliczni i łatwo zastępowalni), komisyjnych pracusiów (tych zawsze za mało) i posłów bez właściwości, tych jest sporo. Witold, najprościej mówiąc, należy do tej środkowej kategorii. Bez komisyjnych pracusiów, bez sejmowych ekspertów tworzenia prawa, potrafiących zadać właściwe pytania ekspertom uniwersyteckim i przekuć odpowiedzi na konkretne instytucje prawne, żadna partia sobie w Sejmie nie poradzi. To rola niewdzięczna – liderzy, którzy potrafią ją docenić, to rzadkość. W istocie jednak najważniejsza. Od jakości tych ludzi zależy jakość pracy klubu parlamentarnego.
     Witold nie jest zwykłym sejmowym pracusiem. On jest pracusiem niepowtarzalnym. Kto siedzi w ostatniej ławie sejmu, jak ja, i lubi patrzeć, ten widzi, gdy przy naprawdę ważnych ustawach rozpoczynają się peregrynacje posłów różnych klubów, z koalicji aktualnie rządzącej i z opozycji, do Witolda. Co oni mu tam szepcą, o co pytają, nie wiem. Domyślam się, że peregrynują wiedząc, że warto peregrynować, że rozmowa z Witoldem rzadko bywa dla niego ekwiwalentna. On zazwyczaj więcej daje niż otrzymuje. Sam, gdy czegoś nie wiem, z zakresu administracji publicznej i samorządowości, wolę zapytać Witolda niż szukać w Googlach.
     
     Janina Paradowska, dziennikarka, publicystka polityczna tygodnika „Polityka”:

– To najlepszy poseł wielu ostatnich kadencji. Zawsze na czele rankingu posłów w notowaniach dziennikarzy parlamentarnych i tygodnika „Polityka”. Wyjątkowo kompetentny nie tylko w sprawach samorządowych, to także prawdziwy twórca kodeksu wyborczego. W Sejmie coraz ostrzejszej walki politycznej jest przykładem posła zdolnego do wypracowania kompromisów, ale też walczącego konsekwentnie o swoje racje.
     
     Włodzimierz Cimoszewicz, były premier, były marszałek Sejmu, były minister sprawiedliwości, były minister spraw zagranicznych, obecnie senator:
– Gdybym miał wskazać wybitnego znawcę działania władz publicznych w terenie, to Witold Gintowt-Dziewałtowski znalazłby się w elitarnym gronie dwóch-trzech osób w Polsce. Te kompetencje i jego niezwykła pracowitość to wyjątkowa rekomendacja w najbliższych wyborach. Gorąco go popieram.
     
     Bogdan Borusewicz, marszałek Senatu, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Organizacji Pozarządowych:
– Od kilku lat współpracuję z Witoldem Gintowt-Dziewałtowskim w Zespole ds. Organizacji Pozarządowych. Jestem pełen uznania dla jego rzetelności i pracowitości. Z przyjemnością i pełną odpowiedzialnością popieram go jako kandydata do Senatu RP. Będzie tam potrzebny.
     
     Wojciech Olejniczak, były przewodniczący SLD, obecnie eurodeputowany:

– Nie wyobrażam sobie polskiego parlamentu bez Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego. Jest gwarancją rzetelności, wrażliwości obywatelskiej i pracowitego, konsekwentnego działania.
     
     Grzegorz Schetyna, marszalek Sejmu, były wicepremier, były minister spraw wewnętrznych i administracji:
– Jego wiedza, doświadczenie i pracowitość bardzo przydadzą się Senatowi RP. Dlatego kandyduje z listy Platformy Obywatelskiej.
     
     Prof. Jan Widacki, były wiceminister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, poseł:
– Witold Gintowt-Dziewałtowski należy do najlepszych, najbardziej doświadczonych posłów na Sejm. Jako wybitny znawca zagadnień związanych z samorządem i administracją ma autorytet u wszystkich posłów, bez względu na ich przynależność partyjną. Jest także znawcą problemów polsko-litewskich. W ostatniej kadencji jego zasługą było m.in. przygotowanie kodeksu wyborczego. Jest on także powszechnie lubiany jako człowiek o dużej kulturze osobistej, zawsze życzliwy ludziom, o wyważonych sądach, otwarty na inne środowiska i poglądy. Te cechy wyróżniały go wśród partyjnie podzielonego sejmu. Jego obecność w Senacie będzie cenna nie tylko dla tej Izby, ale bez cienia przesady, także dla Polski.
     
     Prof. Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, prezes Stowarzyszenia Rzeczypospolita Obywatelska:
– Witold Gintowt-Dziewałtowski kandydat do Senatu RP – to jest dobry pomysł. To będzie mądry wybór.
     
     Prof. dr hab. Marek Chmaj, Wydział Prawa i Administracji UWM:
– W naszym parlamencie postać absolutnie wyjątkowa. Bardzo pracowity i zawsze świetnie przygotowany, dysponujący ogromną wiedzą, w tym także prawniczą. Sympatyczny, obdarzony dużym poczuciem humoru i dotrzymujący danego słowa, co w dzisiejszych, trudnych czasach zasługuje na szczególne podkreślenie. Uznany samorządowiec, zaangażowany w działaniach na rzecz swojego okręgu wyborczego. Autor licznych interpelacji i zapytań, a także szeregu ustaw.
     
     
-------------------- Ogłoszenie wyborcze -----------------------
     
     
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl