Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pracowity weekend w Braniewie

 
Elbląg, Pracowity weekend w Braniewie
Rek

Zabezpieczenie prewencyjne imprezy masowej, poszukiwania zaginionych osób, działania ,,Lejek'' – to tylko przykłady aktywności policjantów na terenie powiatu braniewskiego w ciągu ostatniego weekendu. Funkcjonariusze przeprowadzili 84 interwencje, a podczas nich m.in. 6-krotnie uniemożliwiali jazdę pijanym kierowcom, pracowali na miejscu wypadku drogowego, zabezpieczali niewybuch, a w 13 przypadkach łagodzili domowe konflikty.

Czas wakacyjny, to bez wątpienia okres wzmożonych policyjnych działań ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko dzieciom, ale i wszystkim podróżnym. To także czas, gdy funkcjonariusze odnotowują zwiększoną ilość interwencji. Odbywające się imprezy, czy spotkania towarzyskie, którym zazwyczaj towarzyszy alkohol, obfitują w kłótnie, które jak pokazuje praktyka, zazwyczaj kończą się wezwaniem patrolu. Minione 72-godziny to odebranych 84 zgłoszeń przez oficera dyżurnego Policji. Policjanci nie tylko 13-krotnie reagowali na domowe awantury, ale również w 1 przypadku odseparowali agresora, który zdecydował się podnieść rękę na swoją partnerkę. 19 razy interweniowali także funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy 6-krotnie uniemożliwili jazdę pijanym kierowcom. Pierwszego z nich, 40-latka funkcjonariusze zatrzymali do kontroli na ul. Elbląskiej w Braniewie w minioną sobotę. Wtedy też okazało się, że mężczyzna jechał mając 0,5 promila alkoholu w organizmie. 4 godziny później na tej samej ulicy policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że kolejny kierowca wsiadł pijany za kółko. 27-latek miał blisko 0,3 promila. Także w sobotę, po godz. 23.00 do grona uczestników ruchu pod działaniem alkoholu dołączył rowerzysta. Patrol zatrzymał go w Gronówku. Opisane kontrole zostały przeprowadzone w ramach działań ,,Lejek''. W sumie, w trakcie przeprowadzonej akcji, funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości ponad 500 kierujących. Kolejny dzień pokazał, że nieodpowiedzialni za kierownicą wciąż są na naszych drogach. Chwilę po północy w niedzielę (16.08) oficer dyżurny został powiadomiony o kolizji w Jarzębcu. Patrol ruchu drogowego ustalił, że sprawca zdarzenia, 31-latek, miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Wieczorem policjanci otrzymali informację od funkcjonariuszy Straży Granicznej, że do kontroli podjechał najprawdopodobniej pijany kierowca. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Policyjne badanie wykazało, że 48-latek jechał mając ponad promil w organizmie. Kilka minut później funkcjonariusze otrzymują kolejne zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy. Tym razem, jak ustalili policjanci, 59-latek mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie wjechał w bramę wjazdową posesji. Także w niedzielę patrole prewencji pracowały na miejscu wypadku drogowego na trasie Wilczęta-Słobity. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 25-latka nie dostosowała prędkości do warunków panujących na jezdni, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Z kobietą podróżowały 3 osoby. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala w Elblągu. Policjanci zabezpieczyli ślady i sporządzili niezbędną dokumentację.
     W sobotę funkcjonariusze zabezpieczali również prewencyjnie trwającą na stadionie miejskim w Braniewie imprezę masową. Głównym zadaniem policjantów pełniących wtedy służbę było przede wszystkim niedopuszczenie do powstania chuligańskich wybryków, reagowanie na wszelkie popełniane wykroczenia i przestępstwa oraz kontrola uczestników ruchu drogowego.
     Minione 72-godziny to także podejmowane przez funkcjonariuszy interwencje wobec pijanych, leżących osób oraz zabezpieczanie miejsca znalezienia niewybuchu.
st. sierż. Jolanta Ciszewska, KMP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Czytnik kart kryptograficznych
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini