Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Pracownia dla Menadżera Roku

Wczoraj w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Menedżer Oświaty 2002". W kategorii miast zaszczytne wyróżnienie otrzymał Elbląg. Nagrodą jest w pełni wyposażona pracownia komputerowa, którą otrzyma Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych.

W uroczystości udział wzięli Minister Edukacji Narodowej i Sportu Krystyna Łybacka, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Krzysztof Janik oraz posłowie i senatorowie. Nagrodę dla Elbląga odebrał Marek Gliszczyński, wiceprezydent miasta.
     - Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpisało taki konkurs po raz pierwszy - mówi Marek Gliszczyński. - W ten sposób chciało wyróżnić samorządy, które radzą sobie dobrze w dziedzinie oświaty mimo małych nakładów finansowych.
     Do konkursu zakwalifikowano 80 samorządów.
     - Przy wyborze Menadżera Oświaty szczególną uwagę zwracano na samorządy, które nie otrzymują dużej dotacji na inwestycje oświatowe, a mimo wszystko wykazują się dużym menadżerstwem - dodaje M. Gliszczyński.
     - Brano również pod uwagę bezkonfliktowe wdrażanie reformy edukacji, działalność pozalekcyjną i pozaszkolną oraz osiągnięcia uczniów - dodaje Anna Korzeniowska, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Elbląg otrzymał nagrodę głównie za realizację programu edukacyjnego pn. "Uczyć się, aby być". Z tym programem po prostu trafiliśmy w "dziesiątkę".
     Nagrodą dla Menadżera Roku w kategorii miasto jest w pełni wyposażona pracownia komputerowa. Otrzyma ją Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych przy ul. Saperów w Elblągu.
     - Początkowo chcieliśmy doposażyć szkołę podstawową, ale w ministerstwie zasugerowano nam szkołę ponadgimnazjalną - dodaje Marek Gliszczyński. - Dlatego spośród trzech szkół, które nie otrzymały komputerów z programu rządowego, wybraliśmy Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naklejki na meble
Fototapety z kwiatami
Fototapety z mapami
Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi