UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pracownicy ratusza zapisują się do związku zawodowego

 
Elbląg, Pracownicy ratusza zapisują się do związku zawodowego
(fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)
Reklama

W Urzędzie Miejskim w Elblągu i Muzeum Archeologiczno-Historycznym powstały związki zawodowe. Pracownicy chcą bronić swoich praw, w muzeum mają już pierwszy sukces – otrzymają trzyprocentową podwyżkę, która ominęła w tym roku muzeum jako jedyną placówkę kulturalną miasta.

- Pracownicy urzędu sami do nas przyszli. Pytali, jak założyć związek zawodowy, udzieliliśmy im wszelkiej pomocy – mówi Jan Fiodorowicz, przewodniczący elbląskiej Solidarności. - Do zakładowej komisji w Urzędzie Miejskim należy 12 osób. To komisja tymczasowa, powołana na trzy miesiące, po tym czasie zostanie wybrana nowa. Pracownicy po prostu chcą dbać o swoje prawa, powstanie komisji to moim zdaniem efekt nieprawidłowości w zarządzaniu ludźmi w ratuszu.
       Przewodniczący zakładowej komisji w ratuszu nie chciał się na ten temat wypowiadać, odesłał nas do władz związku. Tymczasem od lipca zakładowa komisja NSZZ Solidarność działa również w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Należą do niej aż 23 osoby spośród 26 pracowników, nie ma wśród nich dyrektora. Przewodniczącym został dr Mirosław Marcinkowski.
       - Nie chcemy z nikim walczyć. Chodzi nam jedynie o dobro naszej placówki, bo w ostatnim czasie kontakty między muzeum a urzędem nie są najlepsze. Chodzi nam o to, by nie zmarnować efektów naszej ciężkiej pracy, dzięki której muzeum jest coraz bardziej rozpoznawalne w kraju i świecie. Jako związkowcy będziemy lepiej słyszalni niż jako grupa pracowników – mówi Mirosław Marcinkowski.
       Związkowcy mają już na koncie pierwszy sukces. - Pracownicy wszystkich miejskich instytucji kultury, poza muzeum, otrzymały trzyprocentową podwyżkę w tym roku. Prezydent stwierdził, że nam się nie należy, bo już ją dostaliśmy wcześniej. Jako związkowcy napisaliśmy do prezydenta pismo, wyjaśniając, że podwyżki otrzymało parę osób, którym zmienił się zakres obowiązków. Pod koniec września otrzymaliśmy odpowiedź, w której prezydent przyznaje, że został wprowadzony w błąd i otrzymamy 3-procentową podwyżkę z wyrównaniem – dodaje Mirosław Marcinkowski. - Poprosiliśmy też o spotkanie z panem prezydentem, które odbędzie się 24 października. Chcemy przedstawić swoje argumenty, może to poprawi relacje.
       "Prezydent został poinformowany o utworzeniu związków zawodowych w urzędzie. Pracownicy samorządowi, jak wszyscy inni, mogą tworzyć i przystępować do związków zawodowych. Jest to dobrowolna i niezależna organizacja" - takiej treści komentarz otrzymaliśmy od Joanny Urbaniak, rzecznika prasowego prezydenta Elbląga.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • coraz lepiej w urzędzie widać, że powstały związki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 3
  (2016-10-14)
 • zacnie jest,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 0
  (2016-10-14)
 • Co to znaczy "efekty naszej ciężkiej pracy" w przypadku muzeum??? Czy gdy pracownik muzeum przychodzi ok. 9.00 a wychodzi ok. 15.00 to pracuje na krótszej dniówce jak. np. górnik?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 16
  (2016-10-14)
 • Banda nierobów bez żadnej odpowiedzialności na urzędniczych cieplutkich w lato klimatyzowanych posadkach (pensyjka co miesiąc, nagrody, nagrody uznaniowe, zapomogi na waciki jubileuszów ki płatne urlopy kwartalniki nie wiem co tam jeszcze a do tego związków im się zachciewa Związki powinny być utrzymywane przez związkowców. Kolejna banda nierobów z prywatnymi ośrodkami i dudą na czele.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 23
  somso(2016-10-14)
 • Armagedon nadchodzi. .. .. chcą walczyć politycznie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 6
  C.ieciorka(2016-10-14)
 • Cały ratusz przeciw CETA !!!! CETA = Targowica!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 5
  (2016-10-14)
 • Jak to mówi Ferdek Kiepski: " w dup** wam się poprzewracało"!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 14
  antykacap(2016-10-14)
 • PiS - PO = jedno zło ! Obydwie marionetkowe partie głosowały ramię w ramięza CETA !!! - teraz widzicie, ile ten cały teatrzyk jest wart!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 5
  (2016-10-14)
 • Coraz więcej Tych co chcą rządzić, inaczej to tak, przy Związkowcach zawsze można zarobić więcej i to wszystko. Tylko się bać takich Związków przez rządzących. To nic dobrego z tego nie będzie. Gdyby tak zawiązał się Związek u pana Wójcika, a może już jest? Związki wiedzą gdzie można "pociągnąć", a to wszystko z naszych pieniędzy podatników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 6
  (2016-10-14)
 • Wyprowadzić Związki Zawodowe z terenów ZAKŁADU PRACY, niech utrzymują się z własnych składek. Ile jeszcze będą korzystali z naszych pieniędzy? Nie należę do Związków i nie chcę finansować Ich działalności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 10
  (2016-10-14)
 • CETA chce polskiego kotleta :/ Razem sprzeciwmy się temu układowi o korporacyjnym niewolnictwie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  AspartamE951=śmierć(2016-10-14)
 • Pewnie skończy się tym, że z naszych podatków będziemy utrzymywać związkowców-urzędników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 5
  (2016-10-14)
Reklama