UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prawie 50 milionów na basen

 
Elbląg, Prawie 50 milionów na basen
Jedna z wizualizacji niecek basenowych według projektu firmy z Gliwic

49,4 miliona złotych brutto ma kosztować budowa kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej. Miasto złożyło wniosek o unijne dofinansowanie, które może wynieść 34 mln złotych. Chce też odzyskać, jeśli inwestycja dojdzie do skutku, 9 milionów złotych z tytułu podatku VAT.

Do podziału w konkursie Zarządu Województwa na dofinansowanie rewitalizacji obszaru funkcjonalnego Elbląga (tzw. Elbląg ZIT) jest 39,5 miliona złotych. Prezydent chce pozyskać większość z tej puli. Wniosek o dofinansowanie, złożony kilka dni temu, dotyczący rewitalizacji części kąpieliska, opiewa na 34 mln złotych, ale cała inwestycja ma kosztować prawie 50 milionów złotych! (dokładnie 49,4 mln).
     - Koszt kwalifikowany to 40 mln złotych, niekwalifikowany, czyli podatek VAT – 9,2 mln zł – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Podatek VAT uznano za niekwalifikowany ze względu na możliwość odzyskania podatku od towarów i usług przez miasto Elbląg.
     To, czy Elbląg otrzyma te pieniądze, okaże się w listopadzie. - Dokumentacja techniczna, w tym projekt budowlany, została sporządzona na  podstawie koncepcji programowo-przestrzennej, która otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie urbanistyczno-architektonicznym – informowała kilka tygodni temu Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
     Przypomnijmy, że prezydencki konkurs wygrała firma z Gliwic i to na jej projekcie, po modyfikacjach na zlecenie ratusza, będzie oparta cała inwestycja, jeśli miasto otrzyma dofinansowanie. Na części byłego kąpieliska (tzw. części wojskowej), położonej przy CRW Dolinka, mają powstać baseny o łącznej powierzchni ok. 3 tys. metrów kwadratowych ze zjeżdżalniami, rwącą rzeką, plażą, kompleksem boisk i bulwarami spacerowymi. Wokół powstaną budynki, w których będą się mieścić szatnie, natryski, sanitariaty, pomieszczenia dla pracowników i część kasowa dla odwiedzających. Druga niecka byłego kąpieliska, bliżej parku Dolinka, na razie ma pozostać niezagospodarowana.
     Zgłoszony kilka miesięcy temu przez grupę mieszkańców pomysł na zagospodarowanie tego miejsca, także jako zbiornika retencyjnego z miejscem do kąpieli nie zyskał uznania ani prezydenta, ani radnych, którzy odrzucili propozycję zmian w Lokalnym Programie Rewitalizacji. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej o wstrzymanie prac nad prezydenckim projektem apelował Michał Missan, szef klubu radych PO i kandydat tego ugrupowania na prezydenta Elbląga.
     - W związku ze społecznym protestem wnoszę o odstąpienie od realizacji wybranego przez zespół konkursowy prezydenta projektu zagospodarowania terenu basenu odkrytego przy ul. Spacerowej oraz przyjęcie do realizacji projektu, który powoli na podtrzymanie wyjątkowego wizerunku tego obiektu będącego jednym z niewielu markowych wyróżników naszego miasta – apelował do prezydenta.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama